Já chci rozumět, když na mne někdo mluví anglicky

Také se Vám zdá, že se učíte anglicky, ale když na Vás někdo promluví vůbec nerozumíte? Myslíte si, že je to protože nemáte správný sluch a talent na jazyky? Ne, ne, je to jenom o tom správném tréninku a opakování. Přečtěte si návod, jak pracovat s videem a naučit se rozumět angličtině. Tento návod i video jsou z mého online kurzu Angličtina pro úplné začátečníky.

Pracujeme s výukovým videem pro začátečníky, ale stejným způsobem můžete pracovat s jakýmkoliv jiným videem. Zde je video, se kterým pracujeme

https://www.youtube.com/watch?v=QZJ6RJzss2U&list=PLLT7hmZEf-XcIcFH7Si065zpFbg3TCX1G

Slovíčka

K tomuto videu jsem připravila slovíčka. Stáhněte si je zde na tomto odkaze. Přečtěte si slovíčka a naučte se ta, která jsou pro Vás zajímavá.

Pusťte si video

Podívejte se na celé video v jednom celku, nestopujte. Snažte se porozumět o čem video je. Nic si nedělejte z toho, pokud nerozumíte úplně všem slovíčkům, úplně všemu. Spousta studentů se při studiu zastaví právě na tom, že nerozumí úplně všemu. Dělejte to naopak. Soustřeďte se na to, co už všechno umíte.

Pusťte si video ještě jednou

Pusťte si video ještě jednou, tentokrát si video stopujte a překládejte si jednotlivé věty. Je ve videu nějaká zajímaví fráze, která se Vám líbí? Zapište si ji do svého slovníčku. Je dobré učit se některá slovní spojení, některá slovíčka v celých větách. Tento krok opakujte několikrát.

Pusťte si opět video

Pusťte si video ještě jednou, i nyní si video stopujte, ale opakujte nahlas anglické věty. Takto se učíte mluvit. Snažte se napodobit správnou výslovnost. Nestresujte se, pokud Vám to nepůjde hned napoprvé. Tento krok opakujte několikrát.

Pusťte si opět video

Pusťte si video ještě jednou, nyní opět bez přestávky, celé najednou. Všimněte si, že nyní již rozumíte téměř všemu. S jazykem je to totiž stejné jako s jakoukoliv jinou aktivitou. Učíte se pravidelným opakováním. I malé děti se naučí svůj rodný jazyk stejným způsobem. Nejprve poslouchají jak mluví jejích rodiče nebo lidé v okolí, nerozumí všemu, ale chytají jednotlivá známá slovíčka. Potom se snaží napodobovat a opakovat. Postupují stejně jako my od jednoduchého k složitějšímu. Děti se zdokonalují tím jak mluví a jazyk používají. Dělejte to také tak.

Převyprávějte anglicky o čem je příběh, video

Anglicky převyprávějte, o čem je video. Napadnou Vás nějaká nová slovíčka, nová slovní spojení? Najděte si je ve slovníku na seznamu a zapište si je do svého slovníčku. Příběh si můžete i písemně přepsat.

Zahrajte si podobný příběh

Představte si, že také hledáte podnájemníka :). Zahrajte si tento příběh. Opět, pokud Vás napadnou nějaká zajímavá a další slovíčka, najděte si je ve slovníku a zapiště do svého slovníčku.

Poslouchejte video stále dokola

Pouštějte si video znovu a znovu. Už nemusíte dávat pozor na 100%. Můžete ho mít puštěné např. pouze jako kulisu, když něco děláte v domácnosti. Budete si „podvědomě“ opakovat slovní spojení, slovíčka

Pokud dodržíte tento postup, naučíte se správně používat anglické fráze, naučíte se používat angličtinu, poslouchat. Znáte jiný způsob, jak se naučit anglicky rozumět? Napište ho do komentářů.

Angličtina pro úplné začátečníky

S videem, které jsem použila v tomto článku, pracujeme také v 5 týdnu online kurzu Angličtina pro úplné začátečníky.

Tento kurz bude opět nově otevřen v dubnu 2019.

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře