Individuální skype výuka angličtiny – Rozhovor s Jiřinkou

Mám ráda svou práci. Ráda učím individuálně anglický i německý jazyk, protože tyto hodiny jsou různorodé, pestré. Ze studentů se postupně stávají i přátele. Dnes Vám přináším rozhovor s jednou z těch, kterou také nesmírně ráda učím. Věřím, že se někdy setkáme i naživo. Jiřinka je má nejstarší studentka. Věřím, že ji nebude vadit, když prozradím, že ji už dávno bylo 70 let. Obdivuji její vitalitu i jak si umí poradit s technikou. Přečtěte si náš rozhovor.

Jiřinko, proč jsi se přihlásila na individuální kurz angličtiny?

  1. Před dvěma lety jsem se po několika letech marného učení formou samouk domluvila se studentkou FFUK na individuálních hodinách angličtiny. Opět začalo vše od začátku, moji snahu poznamenal věk, kdy už jsem vědomosti vstřebávala hodně pomalu. Já jsem dívku obdivovala, ona se velice snažila mi některé jevy vysvětlit. Vše skončilo jejím ukončením studia a odchodem do zahraničí. Poté jsem na internetu zkusila vyuku formou Duolingo. Tam jsem některá cvičení přeskočila, některá opakovala donekonečna, ale chuť učit se mě neopouštěla. Nakonec jsem na internetu našla kurz J.Šandové a znovu se pustila do studia. Pokolikáté už? Výuka však na mne byla příliš rychlá. Ocenila jsem hlavně systematickou přípravu a procvičování jevů pomocí kartiček. Nenaučila jsem se je ale používat, ta mi úspěch nepřinesly.

Já k tomu ještě dodám, že Jiřinka začínala původně v online kurzu pro úplné začátečkníky a mírně pokročilé. Tento kurz v sobě kombinuje vše, co pro výuku angličtiny doporučuji pro pravidelné opakování – výuka s pomocí výukových a opakovacích videích, jazykové opakovací kartičky, pracovní listy, poslechy, uzavřenou facebook skupinu. Tento kurz doporučuji ale ještě kombinovat s individuální výukou. Popřípadě s výukou v malých skupinách. Jazyk je přeci jen o komunikaci a tu Vám sebelepší online kurz nepřinese.

Na individuální výuce jsme se dohodly poté, když dvě kolegyně výuku vzdaly. Z počátku jsem měla obavy, zda to sama zvládnu, dnes jsem už velice spokojená, protože gramatické jevy, které chápu pomaleji, než bych měla,  moje lektorka chápe a trpělivě je vysvětluje stále dokola. Tato forma výuky mi velice vyhovuje a kdybych postoupila jen o krok vpřed, budu sama se sebou spokojená. Na hodnocení je ještě brzy, mně léta sice přibývaji, ale snaha  dojít k výsledku, abych alespoň jednoduchou komunikaci zvládla, mě žene vpřed.

Na  výuce mě baví především rozmanitost, neděláme jen cvičení, ale mohu samostatně  navrhnout delší konvcerzaci na úkor procvičování. To potom s chutí dělám doma a cvičení posílám k opravě. Stejně i samostatné pokusy o písemné vyjádření na určité téma. Je v nich sice mnoho chyb, ale těším se, že jich bude ubývat.

Individuální výuku každému doporučuji, nutí  mne zapnout mozek na plné obrátky po celou hodinu a nespoléhat na chvíle oddechu, kdy hovoří někdo jiný.

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře