Proč jsem vytvořila online kurz základní anglické časy

Online kurz Základní anglické časy

Proč jsem vytvořila online kurz ZÁKLADNÍ ANGLICKÉ ČASY?

Protože jazyky učím už více než 21 let. Učení miluji a vím, že jazyky se nenaučí ten, kdo má talent, ale ten kdo si pravidelně opakuje, má správnou motivaci a metodu.

Chtěla jsem, aby se mí studenti naučili správně tvořit základní anglické časy, aby v nich přestali tápat. Proto jsem vytvořila komplet, který obsahuje.

Výuková videa

Krátká videa, která jednoduše a systematicky vysvětluji tvorbu daného času. Kladná věta, záporná, otázka, krátká odpověď. Použití času a jeho porovnání s dalším časem. 

Cvičebnice

rozsáhlé cvičebnice pro každý ze základních časů jsou zde pro studenty, aby mohli dále trénovat a procvičovat.
 
V každé ze cvičebnic je minimále 200 vět, které Vám pomohou procvičit tvorbu času a dalších minimálně 200 překladových vět. 

Drilovací jazykové kartičky

Jazykové drilovací kartičky pro každý daný čas, které Vám pomohou při tréninku, procvičování a pravidelné opakování. 

a další bonusy

Základní anglické časy vždy učím stejným způsobem

 • kladná věta
 • záporná věta
 • otázka
 • krátká odpověď
 • použití času
 • porovnání s jinými časy

To vše podrobně vysvětlují krátká, jednoduchá videa.

Videa časy vysvětlují, jsou dobrá pro pochopení daného času. Pokud vám učitel vysvětluje něco látku ve škole, musíte si vše zapamatovat, zapsat. Videa v online kurzu mají tu výhodu

 • že si je můžete pouštět a procházet jednoduše stále dokola a opakovat, dokud danou látku nepochopíte
 • kdykoliv můžete video stopnout, udělat si zápisky, vrátit se zpět k tomu, čemu jste nerozuměli
 • spustíte video, vypnete zvuk a zahrajete si na učitele. Vysvětlujete danou látku a tím se zároveň i učíte

Videa jsou super, naučí a vysvětli vám tvorbu daného času, ale sama o sobě nestačí k tomu, abyste se daný čas dobře naučili automaticky používat, abyste si jeho tvorbu zažili a zautomatizovali. Proto potřebujete OPAKOVAT.

A opakování zajistí Jazykové drilovací kartičky a obsáhlé cvičebnice, které jsou také součástí kurzu.

Jazykové drilovací kartičky se mi velmi osvědčily pro pravidelné opakování, ať už během hodin nebo samostudia.

Jazykové kartičky používám už dlouhá léta. Jedná se o jednoduchý, efektivní, ale časově nenáročný způsob, jak si pravidelně opakovat slovíčka i gramatiku. Kartičky používám při hodinách. Používají je i mí studenti doma. Jsou  ověřené mnohaletou praxí.

Vše, co je součástí kompletu používám se svými studenty a osvědčilo se mi.

Jazykové kartičky se mi velmi osvědčují, hlavně u úplných začátečníků.  Tito studenti se ztrácí a neorientují v anglických učebnicích a začátky jsou opravdu těžké. Kartičky jim dají možnost naučit se základy anglických časů, porovnat český a anglický jazyk, pravidelná cvičení a opakování stále stejného, super domácí propracovanou přípravu. Kartičky jsou skvělý start pro další studium jazyků.

Kartičky se mi osvědčily i u tzv. věčných začátečníků. Jsou to studenti, kteří něco umí, ale začínají už po několikáté. Pokud si smíchají dohromady všechny časy, které se už učili, nebo použijí Angličtinu 5 minut denně,  mají skvělý doplněk k výuce a pravidelnému opakování.

Kartičky se mi velmi, velmi osvědčily u dětí, které se začínají učit angličtinu na základní škole. Zhruba od 4. třídy. Tedy u dětí, které už trochu chápou českou gramatiku, ale v učebnicích, které používají ve škole se ztrácí nebo jim jen chybí další cvičení k procvičování. Ve školách se často nepoužívají překlady.

Kartičky se osvědčují nejen mně, ale i maminkám.

Dobrý den paní Šandová. Moc Vám děkuji za učební materiály. Jsem nadšená kolik toho všeho je a jakou jste si s tím musela dát práci. Narazila jsem na Vás na Facebooku úplnou náhodou, když jsem omylem zadala špatný název skupiny, na kterou jsem se chtěla podívat. Vykoukly na mě Vaše drilovací kartičky. Mám syna v šesté třídě, který má ve škole problémy s češtinou a angličtinou. Má dysortografii a tyto 2 předměty jsou pro něho obzvlášť obtížné. Ale tento typ učení se mi u něho osvědčil. Máme doma spoustu kartiček na češtinu (a letos jsem dělala komplet malou násobilku pro dceru ve třetí třídě), ale na AJ si netroufnu. Jsem, jak se říká, věčný začátečník. Zkusila jsem prvně Vaší nabídku zdarma na přítomný čas prostý, kartičky pro syna připravila. Když je uviděl a několik si jich zkusil, tak jeho další věta byla: a kde je průběhový? 🙂Bylo rozhodnuto. Postupně budeme využívat další a další kartičky a cvičení. A za pár let určitě použije i dcera. Koneckonců, i já si osvěžím pamět. Přeji hezké dny a spokojené studenty. s pozdravem, Monika Berková

Jazykové kartičky můžete používat i jako učitel na základní škole, jako např. paní Březinová, která mi napsala:

Dobrý den p.Šandová, V první řadě za mně a kolegyni máte 1*. dalo nám chvilku než jsme přišly na to, jak kartičky vytisknout a zalaminovat, aby byly oboustranné. Když jsme si je totiž přeložily, tak laminatovačka mi je po stranách nespojila. Nakonec jsme na to přece jenom přišly a oboustranným tiskem se nám to povedlo a tím pádem jsme měly dvě sady jedním tiskem. (občas nám sice okraje nesedí 100%,ale i s lehkou odchylkou to šlo) Po víkendovém stříhání jsme je poslaly mezi děti. A reakce jsou víc než potěšující. V 7. třídě a v 8. třídě jsme opakovaly jak přítomný tak minulý čas, děti velmi rychle pochopily princip používání a velmi oceňovaly to, že viděly správnou odpověď. U nepravidelných sloves využíváme kartičky i k popisu slovíček. (v 9.třídě). Kartičky jsou vždy po ruce, takže je využíváme jak na tzv. warm up aktivitu, tak na procvičování jednotlivých jevů. Ještě jedno děkujeme za skvělou pomůcku a přejeme hodně sil, motivace a inspirace k tvorbě dalších. S pozdravem, Jana Březinová ZŠ 1.máje, Hranice

Zkrátka a dobře jazykové kartičky jsou fajn a skvělý pomocník a doplněk pro všechny, kteří si chtějí naučit základy angličtiny a mít nástroj k pravidelnému opakování.

Jejich princip si můžete zdarma vyzkoušet na přítomném čase prostém v tomto eBooku. Stáhněte si ho, nechte se inspirovat a vyrobte si podobné kartičky pro další časy.

Kartičky pro daný čas obsahují dvě sady

 1. Sada, kterou znáte z jazykových kartiček z eBooku zdarma. Každá kartička má
 • Pruh, ve kterém je zapsáno, jaký jazykový jev se procvičuje a zadání vašeho úkolu
 • Druhý bílý pruh, který obsahuje vzorovou větu, se kterou pracujete.
 • Vpravo dole je překlad dané věty, slova.
 • Kartičky jsou oboustranné.Otočením kartičky si okamžitě zkontrolujete správnost vaší odpovědi.

Druhá sada, která daný čas procvičuje pouze překládáním. Tato kartičky opět obsahuje

 • Horní pruh, ve kterém je zapsáno, jaký jazykový jev se procvičuje a do jakého jazyka se má věta přeložit
 • Druhý bílý pruh, který obsahuje vzorovou větu, kterou překládáte
 • Kartičky jsou oboustranné.Otočením kartičky si okamžitě zkontrolujete správnost překladu.

Časy, které v této sadě procvičíte a naučíte jsou:
1) Časování slovesa BE – přítomný čas prostý
2) Časování slovesa Be – minulý čas prostý
3) Přítomný čas prostý
4) Přítomný čas průběhový
5) Blízká budoucnost – Be going to
6) Budoucí čas – will
7) Minulý čas prostý – pravidelná i nepravidelná slovesa

Ještě se vrátím k tématu, proč si myslím, že jsou jazykové kartičky dobré.

Učím spousty studentů a mnohdy se opakují podobné problémy

Učebnice jsou většinou anglické a studenti nechápou, co se po nich chce. Pouze odhadují a např. děti se naučí skvěle vyplňovat cvičení. Velmi často neví a nerozumí, proč je to tak a tak.  Když děti nemají rodiče, kteří anglicky umí a pomohou jim nebo soukromého učitele, který jim poradí, mohou se velmi snadno ztratit, uteče jim základ, ale ve škole se jede dál. Setkávám se s žáky základních škol, kteří jsou např. v 8 ročníku, mají čtvrtý nebo pátý díl, učí se předpřítomný čas, ale chybí jim úplné základy. I když mají ve škole dobré známky, neumí se anglicky správně zeptat v přítomném čase prostém.

Většina učebnic, pro dospělé i děti, je globální. Ze stejné učebnice se učí studenti v Německu, Španělsku i Čechách. Jako dodatek se připojí česko-anglický slovníček a český překlad gramatiky.

Téměř nic není v českém jazyce a čeština s angličtinou se neporovnávají. Nové učebnice neobsahují české překlady. Ale já si myslím, že to, jak jsem dobře naučila danou gramatiku nebo slovíčko se nejlépe pozná v překladu z českého jazyka do cizího. Proto velmi často používám tzv. metodu písemně na zpětný překlad. Více o ni píší na svém blogu v tomto článku. Je to metoda, která mi umožní časté opakované použití.

Mí studenti dostanou kartičky domů a mají vše připraveno. Doma si mohou

 • snadno opakovat a my všichni, pokud nejsme geniální, se učíme opakováním
 • mají okamžitou kontrolu – stačí otočit kartičku
 • díky spodnímu pruhu s překladem vědí, co dané slovíčko, věta znamená. Pokud překlad vidět nechtějí, stačí ho jednoduše zakrýt prstem
 • stačí 5 nebo 10 minut denně (samozřejmě se studenti mohou učit i déle). Důležitá je pravidelnost :)

Celý online jazykový kurz ZÁKLADNÍ ANGLICKÉ ČASY je komplexní, protože obsahuje

 • videa, která vás naučí tvorbu daného času, vysvětlí jeho použití, porovná časy s ostatními

VIDEA VÁM TVORBU ČASU VYSVĚTLÍ

 • drilovací kartičky, s jejichž pomocí daný čas mnohokrát natrénujete, použijete, procvičíte. Zkrátka zautomatizujete jeho tvorbu

  Kartičky vás daný čas naučí používat automaticky bez přemýšlení

 • podrobné cvičebnice, které obsahují další cvičení na potrénování a procvičení daného času písemně

Chcete více informací o kurzu? Klikněte na tlačítko níže

Online kurz Základní anglické časy

Až do pondělní půlnoci získáte online kurz Základní anglické časy se slevou 500Kč

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře