Online kurz Angličtina pro úplné začátečníky

Jak se naucit mluvit anglicky

Jak tento kurz funguje?

Myslíte si, že abyste se naučili anglicky potřebujete talent? Já tomu nevěřím, Proč je Jaromír Jágr úspěšný hokejista? Protože je talentovaný? Četla jsem několik rozhovorů s tímto hokejistou a jeho talent je asi také důležitý, ale za jeho úspěchem stojí určitě další věci.

Co tedy potřebujete, proto abyste se naučili anglicky?

Myslím si a stále opakuji, že potřebujete

  • Systém
  • Učíte si a opakujete si pravidelně. Nemusíte si opakovat dlouho, ale důležité je opakovat  pokud možno pravidelně
  • Učení si užíváte
  • Mluvíte anglicky – jazyk aktivně používáte

O učení, systému a pravidelném opakování najdete píši podrobně v tomto článků.

Připravila jsem podle něho jazykové drilovací kartičky, online kurz Základní anglické časy a nyní i online kurz Angličtina pro úplné začátečníky.

Co je obsahem tohoto kurzu a jak vypadá?

Kurz je rozdělen do deseti týdnů + 0.týdne a je určen pro úplné začátečníky, studenty angličtiny, kteří jsou již např. dlouho ze školy. Vědí, že je třeba se gramatiku učit, ale není to hlavním úkolem studia angličtiny.

Každý týden obsahuje spousty různorodých materiálů. Vše je připravené, takže se můžete ponořit do studia a věnovat se studiu, opakování krátce každý den.

V každé lekci najdete:

Krátká videa

Tato videa jednoduše, ale systematicky  vysvětlují základy anglické gramatiky. Výhodou oproti běžnému kurzu, na který docházíte je, že si video můžete kdykoliv stopnout, přehrát znovu, dělat poznámky. Pokud byste něčemu nerozuměli, stačí napsat mail nebo na facebook.

  Slovíčka

Slovíčka získáte jako seznam, který si vytisknete. Při přepisu výslovnosti většinou používám českou diakritiku, háčky, čárky.

Slovíčka máte také jako nahrávky, ve třech verzích. Pouze anglická slovíčka. Anglicko-česká slovíčka a česko-anglická slovíčka. Slovíčka si nahrajete např. do chytrého mobilu a učíte se, opakujete si pravidelně. S pomocí nahrávek si můžete slovíčka poslouchat např. když jedete do práce autem, vlakem. Můžete poslouchat opakovat a tím procvičovat, když doma děláte jednoduché práce, vyklízíte myčku, pracujete na zahradě.

Pracovní listy

Pro každý týden máte 4 pracovní listy. Doporučuji, aby si studenti vypracovali pracovní listy písemně a postupně, ne najednou.  V pracovních listech si vyzkoušíte, zda jste dobře pochopili látku dané lekce. Pracovní list většinou obsahuje i překladová cvičení. Jsem přesvědčena o tom, že překlad z českého jazyka do cizího jazyka dobře ukáže, zda umíte dobře a aktivně používat gramatiku, slovní obraty a slovíčka.

Konverzační téma

Pracovní list, který většinou obsahuje článek, konverzační téma, které zahrnuje slovíčka, gramatiku daného týdne. Je k dispozici i nahrávku, protože angličtina má relativně jednoduchou gramatiku, ale studenti mívají problém s porozuměním. Proto je třeba pravidelně trénovat i poslech.

Jazykové drilovací kartičky

Více o kartičkách naleznete na tomto odkaze. Ke každé lekci získáte jazykové drilovací kartičky, které jsou přímo zpracované pro slovní zásobu a gramatiku daného týdne. Kartičky jsou oboustranné. Vytisknete si je. Můžete si vytvořit několik sad, jednu mít ve své kanceláři, druhou doma a třetí v kabelce. Postupně si do svého balíčku přidáváte kartičky z jednotlivých týdnů a tak si neustále opakujete slovní obraty i gramatiku celého kurzu. Kartičky jsou oboustranné. Stačí kartičku otočit a máte okamžitou zpětnou vazbu. Doporučuji studentům trénovat a opakovat krátce, např. jen 5 minut, ale několikrát denně.

Videa

Tréninková videa. Jsou má oblíbená a v budoucnu plánuji lépe graficky tato videa zpracovat. Ukázku tohoto vide naleznete na tomto odkaze. Tato videa trénuji nácvik mluvení. Jsou jednoduchá. Jedná se o další ze způsobů, jak se učit mluvit anglicky. Slyšíte anglickou větu, chvilku je ticho, kdy můžete anglicky reagovat a potom hned slyšíte správnou odpověď. Videa si můžete pouštět stále dokola a trénovat si konverzaci.   

Facebook podpora

Pokud chcete,  můžete se připojit do uzavřené facebookové skupiny, ve které jsou pouze studenti kurzu. Každý den zde na Vás pravidelně čekají tři jednoduché úkoly, které se opět týkají buď slovní zásoby nebo gramatiky, kterou spolu probíráme daný týden.

Ve facebookové skupině se můžete i ptát na věci, které Vám nejsou jasné. Vysvětlím je a učí se zároveň i ostatní studenti.

Každý týden na Vás ve skupině čeká živé vysílání, kde shrnu to, co jsme se naučili, na co byste se měli zaměřit v nové lekci a odpovím na Vaše dotazy. Získáte tak zpětnou vazbu i motivaci a povzbuzení pro další studium.  

Pokud budete aktivně facebookovou skupinu využívat, obklopíte se ještě intenzivněji angličtinou.  

Studentům se stává, že se studiem angličtiny s nadšením začnou a po krátké chvíli opět přestanou, točí se v kole věčného začátečníka. Ve facebook skupině mohou najít inspiraci, motivaci  a podporu. Spolu se to lépe táhne :) a je větší pravděpodobnost, že studium kurzu nevzdáte po třech týdnech.

Myslím si, že je dobré jít spolu s kurzem a studovat společně, ale není to nutností. Materiály jsou připravené tak, že můžete studovat i samostatně svým tempem. Vím, že to tak dělá např. jedna z maminek, která je na MD s malým miminkem a nemá čas intenzivně studovat každý den.

Mým cílem je položit základy angličtiny, ale zároveň se také naučit učit a pracovat při studiu angličtiny samostatně. Proto v kurzu naleznete další různé rady a tipy, které studium jazyků ulehčují.

Vyučuji studenty individuálně i v tomto online kurzu a mohu porovnat pokrok začátečníků, kteří se učí pouze v individuálním kurzu a ti kteří se učí v online kurzu. Online studium je mnohem intenzivnějším a efektivnější. V kratší době se naučíte více věcí.

Určitě jste si všimli, že každý se učí trochu jinak. Někdo si dobře pamatuje, když něco slyší, někdo potřebuje vidět, jiný si nejlépe látku zapamatuje, když píše. Materiály v tomto kurzu jsou připraveny tak, aby si každý vybral a měl různorodé materiály připravené pro pravidelné procvičování.

Kurz systematicky, ale zároveň jednoduše vše vysvětluje a procvičuje, opakuje.

Zajímá Vás, co o kurzu říkají studenti? Přečtěte si rozhovor s Helenkou, studentkou z prvního kola. Naleznete ho na odkaze zde >>>

Druhé kolo kurzu se otevírá v úterý 15.1.2019 a společně začneme studovat 3.2.2019.

Chcete se připojit? Klikněte na tento odkaz a přihlaste se do kurzu      

Tento kurz trvá deset týdnů. Na tento kurz navazuje další desetitýdenní kurz Online kurz Angličtina pro úplné začátečníky II.

          

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře