Online kurz Angličtina pro úplné začátečníky – rozhovor s Helenkou, studentkou kurzu

V listopadu 2018 jsem spustila první kolo online kurzu Angličtina pro úplné začátečníky. V tomto článku Vám přináším rozhovor s Helenkou, jednou z účastnic kurzu.  

Helenka je opravdu ideální student pro tento online kurz. Anglicky se neučila a je to už dávno, co chodila do školy.

Helenko, proč jsi se do kurzu přihlásila?

Pracuji v zubní ordinaci, ale je to pořád dokola, stejné. A doma je starost o domácnost a manžela. Děti mají své životy.
Někdy je to hodně náročné.  A nějak mě to začalo ubíjet.
Proto jsem se do kurzu přihlásila. Měla jsem pocit, že potřebuji něco dělat abych se odreagovala.

Já k tomu dodávám, že je to super. Moc se mi to líbí a rezonuje se mnou :). Také se nesmírně ráda učím nové věci. Na začátku roku 2016 jsem uměla pouze zapnout počítač, napsat e-mail, dopis ve wordu. To byly mé veškeré znalosti práce s počítačem. Díky online kurzům a samostudiu jsem se naučila vytvořit své stránky, fungovat na facebooku, živě vysílat, nahrávat, připravit a nastavit online kurz. Ale nebylo to vždy jednoduché, na některé věci jsem místo předepsané hodiny potřebovala několik dnů a občas jsem se zasekla na hodně dlouho. Ale stejně jsem se ke kurzu vždy vrátila, a i když se zpožděním, doučila se, co bylo třeba. A i díky řešení problémů se má práce zrychlila.  

Ještě před dvěma léty jsem neuměla lyžovat a bála se vůbec stoupnout na lyže, lyžovat jsem se naučila.

Ve druhé třídě, na základní škole jsem měla na vysvědčení trojku z kreslení a ze psaní. Ale stejně nyní ráda maluji a dva roky jsem studovala grafologii.

Já vím, že ke svému životu potřebuji tvořit, učit se neustále nové věci. I když je to někdy časově těžší skloubit vše dohromady, učení a tvoření mne nabíjí. Takže důvody Helenky velmi dobře chápu.

Jaké jazyky umíš? Jak je to dávno, co jsi se je učila?

Pocházím z Františkových Lázní. Takže na základce jsem měla němčinu. Asi bych nějaké základy dala dohromady, ale moc toho už neumím. Ruštinu jsem měla na střední škole … To už je taky hodně dávno.

Já k tomu opět dodávám.

Setkávám se studenty, kteří jsou již dávno ze školy, je jim 50, 60 i víc. Angličtinu se nikdy neučili, hodiny se mnou dostanou např. jako dárek od svých děti.  Tito studenti dlouho váhají, jestli se mají na hodiny ke mně přihlásit. Ale mám tyto hodiny ráda a mí studenti také. Vím, že musíme jít

  • Jednoduše
  • Pomalu
  • Systematicky
  • Hodně a hodně často opakovat

Máme spolu obrovskou radost, když vidíme výsledky. Co vše se z absolutní nuly naučili.

Helenko, co se ti na kurzu líbí? Komu bys kurz doporučila?

Kurz mě moc baví, odreaguji se od všech starostí a aktivuji mozek…
Nejvíc mě baví videa a kartičky. Nerada píšu, takže pracovní listy moc nemusím, ale vím, že jsou nutné.
Oceňuji tvou obětavost…Jak to vše máš pro nás připravené. Jsi mi moc sympatická.
Kurz bych určitě doporučila těm, kteří jezdí na dovolenou. Ze své zkušenosti vím, že je trapné když se člověk nedomluví.
Dále i lidem, kteří bydlí  v paneláku jako já a nemají žádné jiné možnosti (zahradu, chalupu) nebo jiné aktivity a jen sedí u televize. To člověk fakt „zblbne“

Já opět dodávám :)

Angličtina má relativně jednoduchou gramatiku (pokud ji porovnáte s jinými cizími jazyky :) Ale psaní je naopak v porovnání s cizími jazyky těžší. I děti v Anglii, když nastoupí do školy, se musí naučit jak každé slovo napsat. Neznám jiný způsob, jak se naučit anglicky psát, než psát.

Ale ještě dodám, že nejsme všichni stejní a každý se učí trochu jinak.

Někomu se lépe učí při poslechu, někdo zase když píše, jiný student si dobře látku zapamatuje, když ji má spojenou s obrázky.

Je dobré, když dobře poznáte, co Vám nejvíce vyhovuje a co vám jde. Když je to poslech videa, učte se s videem, bude Vás to bavit a učení Vám půjde mnohem lépe, rychleji.

Do kurzu jsem zařadila nahrávky, kartičky, videa, právě proto, aby si každý student mohl vybrat způsob učení, který mu nejvíce vyhovuje.

Je něco, čeho jsi se bála, když jsi se na kurz přihlašovala  

Bojím se,  že přijde den, že nebudu kurz stíhat. Pořád si doma přehrávám videa a drilovací kartičky nosím v kabele. Cestou do práce, v autobuse, si vždycky nějaké opakuji. Stále mám problém se psaním a výslovností….Snad se do toho dostanu.

Moc děkuji za tuto reakci. Díky ní, jsem v průběhu kurzu zpomalila, zařadila  opakovací týden. I přes toto zvolnění jsem zjistila, že pokud se studenti učí v online kurzu, díky tomu, že je vše připravené pro každodenní krátké učení a opakování, učí se mnohem rychleji, rychleji než studenti, které učím na soukromých hodinách.

I kdybyste ale na kurzu nestíhali, nevadí. Je sice dobré studovat spolu se skupinou, ale vše je připravené tak, že můžete studovat sami, svým tempem. Podobně jako já na jiných kurzech. A jako někteří studenti, kteří se do kurzu přihlásili v listopadu.

Komu bys kurz doporučila?

Kurz bych určitě doporučila těm, kteří jezdí na dovolenou. Ze své zkušenosti vím, že je trapné když se člověk nedomluví.
Dále i lidem, kteří bydlí  v paneláku jako já a nemají žádné jiné možnosti (zahradu, chalupu) než sedět u televize. To člověk fakt „zblbne“

Co vše v online kurzu naleznete a pro koho je určen? ?Více informací naleznete v článku zde.

Naposeldy v tomto roce otevírám v září 2019 opět brány tohoto Angličtina pro úplné začátečníky

Klikněte na odkaz a přihlaste se do kurzu.

Chcete se také učit angličtinu? Jste úplný začátečník a bojíte se jít do kurzu? Klikněte na tento odkaz a přihlaste se >>> 

Online kurz Angličtina pro mírně pokročilé začátečníky

Tento kurz navazuje na online kuzr Angličtina pro úplné začátečníky, ale mohou se na něj přihlásit i studenti, kteří umí základy angličtiny (přítomný čas prostý, časovat sloveso to be, vazbu there is, there are). Tento kurz otevírá své brány nyní v září, v tomto roce naposledy. Chcete se dobře naučit minulý čas prostý, anglická nepravidelná slovesa, přítomný čas průběhový? Klikněte na tento odkaz a přihlaste se na kurz >>> 

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře