Mých osm výhod pro studium online

Jak se naucit mluvit anglicky

Přemýšlíte, jestli studovat online.  Zde je mých osm výhod online kurzů a zkušenosti s online studiem

Nemusíte nikam cestovat

Tím, že nemusíte cestovat, ušetříte čas i peníze. Učím se z pohodlí domova, když jdou děti spát, když mám čas a náladu.


Abych se opravdu pravidelně učila, učení si naplánuji. Jsem většinou jen v jednom online kurzu a učím se brzo ráno (hodně brzo), než začnu dělat další aktivity :)

Online kurz máte k dispozici i po skončení kurzu

Pokud jsem na kurzu nebo semináři, musím si vše zapsat a zároveň sledovat vyučujícího. V online kurzu stačí stopnout video a poslechnout si ho znovu. Když něčemu nerozumím, zeptám se v uzavřené facebook skupině nebo podpory.

Mohu si naplánovat, kdy budu studovat  

Jak jsem již psala, učím se z pohodlí domova, v době, která mi nejvíce vyhovuje. Asi jen těžko najdu lektora, který by byl ochotný učit mne v 5 hodin ráno nebo v 11 večer 😊

Získám podporu uzavřené facebook skupiny

Učím jazyky a vidím, že jazyky se nenaučí ten, kdo má na jazyky talent, ale ten, kdo se učí a opakuje si systematicky, pravidelně, učení si užívá a jazyk používá. Jestliže jsem ve skupině, která má společný cíl, např. naučit se anglicky, můžeme se vzájemně podporovat a pomáhat si. Je zde větší pravděpodobnost, že se jazyk, nebo cokoliv jiného naučím.

Můžete studovat svým vlastním tempem

Studovat mohu spolu se skupinou a využít její sílu, ale také svým vlastním tempem. Já sama jsem vyzkoušela obojí.

V online kurzu jdu spíše do akce

Pokud jsem na nějakém školení nebo semináři, získám velké množství informací najednou v relativně krátké době, v jedno nebo několika dnech. Je relativně těžké si všechny tyto informace zapamatovat, zpracovat je, pochopit a jít do akce. Většinou si pamatujete jen  část řečeného a další důležité věci může zapomenout.

Garance vrácení peněz

V online kurzu bývá běžná garance vrácení peněz. Nelíbí se Vám kurz, nebo Vám nesedí. Do předem udané doby můžete požádat o vrácení peněz.

A jakéže online kurzy jsem absolvovala a sama připravila?  

Do světa online kurzů jsem vstoupila v roce 2016 a od té doby jsem prošla několika online kurzy a zamilovala jsem si je 😊

Můj úplně první online kurz byl kurz Stáni Stiborové Mrázkové – Podnikání z pláže. Proč jsem se do něj přihlásila?

Potřebovala jsem změnu.

Učení jazyků mne nesmírně baví, ale i já se také ráda učím, kromě jiného jsem se chtěla naučit pracovat s počítačem. Uměla jsem tenkrát počítač zapnout, poslat email a jednoduše používat word.  

Bylo to pro mne lehké?

Ale vůbec ne. Technické věci na které jsme měli vyhrazeno několik minut nebo hodinu  jsem dělala několik hodin nebo dnů 😊, ale jakou jsem měla potom radost, když jsem je zvládla.

Co jsem se díky tomuto online kurzu naučila?

Že nepotřebuji speciální talent, abych zvládla technické věci

Stejně jako ho nepotřebují mí studenti jazyků pro zvládnutí angličtiny. Důležité je mít, to co já stále opakuji pro studium jazyků

 1. systém
 2. učit se a opakovat si pravidelně
 3. učení si užívat
 4. jazyk pravidelně používat

Systém to byl pro mne perfektně připravený online kurz. Každý den jsem měla připravené materiály, návody, podle kterých jsem postupovala. I když jsem se občas vztekala, že mi technické věci nejdou :), měla jsem ze sebe radost když jsem je nakonec zvládla. Zjistila jsem, že jak systém používám stále dokola, zlepšuji se a má práce je mnohem rychlejší. Opravdu je to stejné jako při studiu jazyků.

Že je super mít někoho, kdo vám poradí, pomůže, podpoří vás, když máte zrovna blbé dny :)

Ke kurzu je připojena i uzavřená facebook skupina. Skupina je super komunita, kde vládne báječná atmosféra.

Řekla bych, že v uzavřené skupině jsou dva druhy studentů

 1. Aktivní studenti – ve skupině se ptají, řeší okamžitě problémy. Díky tomuto přístupu postupují rychleji vpřed, ale zároveň inspirují a podporují druhou skupinu studentů :)
 2. Studenti pozorovatelé 😊- jsou ve skupině, ale moc nereagují, čtou příspěvky. To neznamená, že by ale nepracovali a neposunovali se vpřed :). I já jsem byla zpočátku tento druh studenta

Naučila jsem se ptát

Ze školy máme někdy zafixované, že je špatné udělat chybu, něco nevědět, a proto se mnohdy bojíme zeptat.

A potom se můžeme i v běžném životě cítit trapně, když uděláme chybu, když něco nevíme. Když jsem potřebovala pomoci, zeptala jsem se spolužáků v uzavřené facebook skupině, nebo na podpoře. Vždy mi rychle odpověděli.

I v mých online kurzech angličtiny zdůrazňuji, že neexistuje hloupá otázka. Naopak, tím, že se se studenti ptají

 • pomáhají ostatním studentů, kteří třeba také řeší podobné problémy a bojí se zeptat
 • pomáhají i mně jako lektorovi, protože mohu kurz vylepšit     
 • Že si mohu jít svým vlastním tempem a nic se neděje

Kurz se většinou snažím „stíhat“ podle plánu, protože chci využít síly skupiny a vzájemné podpory. Ale díky tomu, že je kurz online, získám přístup do členské sekce a mohu studovat kdykoliv, kdekoli, kde mám počítač. Mohu se vrátit k tomu, co jsem zapomněla, špatně pochopila. K online kurzu podnikání z pláže získávám také „aktualizace“, takže mám stále aktuální a nové informace a mohu se také stále učit něčemu jinému :)

Že je občas dobré soustředit se na to co umím nejlépe a některou práci přenechat druhým :)

Ano, naučila jsem se pracovat v systému miowebu, který je opravdu intuitivní pro tvorbu stránek, nastavovat systém a spousty dalších věcí. Ale nemusím vše zvládnout sama. Mám např. krásný web díky profesionální práci Verči Mašínové. Tak krásný web bych pravděpodobně sama nezvládla a trvalo by mi to velmi dlouho.

Naučila jsem se toho mnohem více  

Postupem času jsem absolvovala i další online kurzy, jako např. Magická fotolaborka od Veroniky Mašínové. Naučíte se zde pracovat s obrázky. Těším se, že se nyní ke kurzu vrátím a zopakuji si mnohé věci. Protože jsem kurz jenom prolítla. Do tohoto kurzu můžete nyní vstoupit a konce dubna 2019 získáte výhodnou cenu. Více informací na tomto odkaze.

Díky online kurzu Eriky Čákorové jsem se naučila živě vysílat. S podporou Eriky a spolužáků v uzavřené skupině jsem začala živě vysílat. Živé vysílání používám v online kurzu Angličtina pro úplné začátečníky. Každý týden máme se studenty v uzavřené skupině živé vysílání, kdy se věnujeme látce, kterou probíráme, dotazům…

V kurzu online jazyky studuji francouzský jazyk. Více o mém studiu naleznete v tomto článku. Informace o tom, jak studovat a studium si zdarma vyzkoušet naleznete i v tomto videu.

Jak funguje kurz Online jazyky

Nyní se těším, jak restartuji svůj jídelníček v dalším online kurzu Jarní restart. Hledala jsem něco vyváženého, normálního, žádné extrémy 😊

Tento kurz pro nás připravila nutriční specialistka Monika Hemerová a začínáme už 25.4.2019. Jestli chcete restartovat a přihlásit se klikněte na tento odkaz. V objednávce vyplňte slevové políčko: jana, získáte slevu 10%

Ve svém článku zde píši proč jsem se přihlásila právě do tohoto kurzu a chystám také svůj deník 😊

Podle svých zkušeností jsem také připravila vlastní online kurzy Základní anglické časy a online kurz Angličtina pro úplné začátečníky. Tento kurz pomalu, ale systematicky položí základy vaší angličtině. Získáte zde

 • Videa, která jednoduše a systematicky vysvětlují danou látku
 • Videa, která trénují mluvení
 • Nahrávky slovíček
 • Nahrávky článků
 • Jazykové kartičky pro procvičování slovní zásoby a gramatiky
 • slovíčka k lekcím v aplikaci quizlet
 • pracovní listy
 • podporu a zpětnou vazbu v uzavřené facebook skupině
 • další rady a inspiraci, jak studovat jazyky, protože jsem chtěla, aby se studenti „naučili učit jazyky“
 • domácí úkoly, které vám opravím :)

Chcete se začít učit anglicky? Přihlaste se online kurzu Angličtina pro úplné začátečníky na tomto odkaze >>>. Začneme spolu studovat 29.4.2019

Klikněte na odkaz a přihlaste se do kurzu. Zadejte do políčka slevový kód heslo: darek a získáte slevu 500Kč.

Studuji online hodně nebo málo? :). Myslím si, že tak akorát :). Ale určitě studuji ráda a to co mne baví a co potřebuji.  

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře