Mé zkušenosti s online jazykovým kurzem Online Jazyky

Jak se naucit mluvit anglicky

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Pokud mne znáte, víte, že nevěřím na rychlé návody, jakéhokoliv typu. Nemyslím si, že se jazyky naučí ten, kdo má talent, ale

Existují techniky, jak učení zrychlit, techniky opakování, častosti opakování, ale stejně platí jednoduché pravidlo. Jazyk se naučíte, pokud studuji věnujete svůj čas, PRAVIDELNĚ.

Jestli se chcete naučit anglicky, neučte se nárazově jednou týdně hodinu nebo dvě. Látka se vám neuloží z krátkodobé do dlouhodobé paměti a vy vše zapomenete, budete se muset učivo naučit znovu.

Když to takto uděláte několikrát

 • přestane vás bavit začínat stále od začátku
 • uvěříte myšlence, že nemáte na jazyky talent
 • uvěříte myšlence, že se anglicky, německy, francouzsky nikdy nenaučíte

Zaznamenala jsem, že existují online jazykové kurzy Online Jazyky, ale sliby, že se se dostanu na vyšší jazykovou úroveň za 30 hodin mi přišly nereálné, populistické, přesně ten typ, který nesnáším.

Protože ale ráda jazyky studuji, učím se a učím ostatní, rozhodla jsem se, že jazykové kurzy Online Jazyky vyzkouším.

Všechny online jazykové kurzy, které nabízí, mají zároveň i možnost vyzkoušet si daný kurz zdarma. Tak proč ne. Řekla jsem si, že za to nic nedám a pustila se do studia a zkoumání jednotlivých úrovní a jazyků.

Jak jazykové kurzy Online jazyky vypadají a o co si o nich myslím?

Přesvědčila mne tato online metoda a koupila jsem si jazykový kurz? :)

Čtěte dál :)

Pokud kliknete na tento odkaz >>>, dostanete se na hlavní stránku s nabídkou online jazykových kurzů. Vybrat si můžete z několika jazyků, různých úrovní i různého zaměření.

Jak se v kurzu pohybovat a studovat? Podívejte se na toto video nebo čtěte dál.

Každý kurz si můžete buď rovnou koupit nebo vyzkoušet zdarma. Stačí kliknout na zelené tlačítko začít zdarma.

Já jsem si jako milovník a věčný student francouzštiny vybrala tento jazyk (rozumějte francouzsky mluvím, rozumím, ale cítím, že to není ono, že mi chybí větší slovní zásoba, pravidelné a systematické učení gramatiky. Nyní se francouzsky „učím“ pouze tak, že čtu a poslouchám francouzskou zjednodušenou četbu a s pomocí aplikace Duolingo)

Kurz je rozdělen do několika týdnů/lekcí a každý nový týden se vám otevře, pokud jste splnili alespoň 66% z dané lekce. Kurz je komplexní, to znamená že se učíte slovíčka, gramatiku, poslech, čtení, mluvení nahráváním vlastního hlasu, psaní vyplňováním cvičení.

Nejprve se učíte slovíčka k dané lekci. Slovíčko je napsané francouzsky a česky. Poslech výslovnosti si mohu natrénovat, stačí kliknout na ikonku reproduktoru a poslouchat. Můžu nahrát i svůj vlastní hlas. Stačí zapojit mikrofon, kliknout na ikonku mikrofonu a mluvit.

Co mi přijde ale jako obrovská výhoda je, že si mohu všechna slovíčka jednoduše stáhnout (stačí kliknout na ikonku nahoře) slovíčka stahuji buď

 • jako seznam
 • jako kartičky
 • jako audio

Zvolím si variantu buď francouzsky-českou nebo naopak česko-francouzskou

Znáte mne a víte, že pro pravidelné procvičování používám jazykové drilovací kartičky. Na kartičkách zde jsou sice jen slovíčka, nejsou zde celé věty. Ale super. Líbí se mi to.

Hned jsem si oboje kartičky stáhla, vystřihla a připravila ke každodennímu použití. Audio, jak z francouzštiny do češtiny, tak naopak. Audio mám uložené v mobilu a poslouchám několikrát denně.

Slovíčka trénuji tedy online, ale zároveň je můžu trénovat i offline, když nejsem zrovna na počítači, ale řídím např. auto, stačí mít s sebou telefon.

Následuje další sekce, trénink slovíček. V mé úvodní lekci mám krátké věty, kde jedno slovíčko vždy chybí. Větu si mohu poslechnout, větu mám ve francouzském i českém jazyce, doplňuji pouze chybějící francouzské slovíčko.

Mám okamžitou zpětnou vazbu, stačí dole kliknout na ikonku ZOBRAZIT VÝSLEDKY a vím, kde jsem udělala chybu.

Následuje procvičování slovíček, přiřazení slovních spojení/celých vět k obrázkům.

 • Vidím obrázek.
 • Slyším mluvenou francouzštinu
 • Přiřazuji spojení k obrázkům

Pokud neznáte slovíčko, není problém, stačí slovíčko označit myší, najet nahoru na ikonku a systém slovíčko přeloží. Trochu mi vadí, že se jedná o strojový překlad, což si myslím může být problém u frázových sloves.

Označená slovíčka si mohu také uložit do vlastního slovníčku. Stačí slovíčko označit a kliknout na ikonku se sešitem nahoře. Vytvářím si svůj vlastní slovníček, neučím se jen slovíčka, která jsou v lekci předdefinovaná dopředu.

Následuje poslech a čtení francouzského článku. Opět, význam slovíček, kterým nerozumím si mohu zjistit pouhým kliknutím myši na slovíčko, slovíčko si zaznamenám do vlastního slovníčku dalším kliknutím myši.

V tomto typu cvičení se trénuje porozumění čteném a slyšenému textu. Odpovídáte, zda jsou tvrzení pravdivá, nepravdivá nebo se o nich v článku nemluví.

Jedná se o podobný typ úlohy, který je třeba např. při přípravě na maturitu z jazyka nebo jinou jazykovou zkoušku.

Následují další slovíčka, stejné kolečko. Jednotlivá slovíčka, která si můžete stáhnout jako seznam, kartičky, nahrávky. Práce se slovíčky, ale trochu jiná. Při výuce nesmí být nuda. Opět si ale můžete věty číst i poslouchat. Následuje trénink slovíček vyplňováním křížovky.

Následuje poslech a otázky a opět student jazyka rozhoduje, zda jsou věty pravdivé nebo nepravdivé. Poslech je super, ale bohužel jsem nikde nenašla přepis tohoto poslechu. Třeba jen špatně hledám. Ale i tento poslech si mohu stáhnout a poslouchat jako audio.

Následuje vysvětlení gramatiky. Gramatika je vysvětlená česky, jednoduše a přehledně.

Gramatika se procvičuje formou testu, volbou a, b, c, d – i tento test si mohu poslechnout. Další test je už klasické doplňování vpisováním.

A opět další gramatika, jednoduše a přehledně vysvětlená. I při vysvětlování gramatiky si můžete poslechnout správnou francouzskou výslovnost, např. správné časování sloves.

Gramatika se procvičuje podobnými, nikoli stejnými cvičeními jako v první sekci. Myslím si, že to je dobře a má to tak být.

Následuje další kolo se slovíčky, procvičování, + tentokrát zajímavé video.

A tak to pokračuje stále dál 😊

Celkem je v první lekci 57 položek. To, ve které části lekce se nacházíte poznáte podle čísla nahoře a jak studujete poznáte podle barevného měřidla.

Celá úvodní lekce je protkaná videi s rady a tipy, jak studovat, jak pracovat s kurzem.

Vyhodnocení výuky není jen procentuální, ale jsou zde i „vtipné“ hlášky a videa, která mohou být i motivační. Dají se vypnout, pokud vám vadí.

Prošla jsem si kurzem francouzštiny.

A co myslíte? Líbil se mi kurz? Koupila jsem si ho?

Ano, kurz se mi líbil, a i když mám doma spousty učebnic, spousty CD s poslechy, stejně jsem se rozhodla, že si kurz koupím.

Rozhodla jsem se, že se budu systematicky učit francouzsky. Udělala jsem si  ve svém rozvrhu volno v pondělí, středu a sobotu ráno. To bude můj čas, kdy se budu systematicky 30 minut učit u počítače. Ke své lekci mám stažená slovíčka, jako kartičky i audio nahrávky, a ostatní nahrávky. S nahrávkami i kartičkami pracuji pravidelně každý den. Určitě napíšu další článek, jak dlouho mi trvalo absolvovat jednu úroveň kurzu, co jsem zlepšila a co ne.

Proč jsem se rozhodla, že si kurz koupím a v čem vidím výhody?

 • mohu se učit pravidelně, prakticky každý den
 • mám opravdu velké množství materiálů k poslechu. Tyto materiály si mohu stáhnout a poslouchat na mobilu kdekoli
 • mám připravené jazykové kartičky ke každé lekci
 • učím se v malých dávkách, ne nijak rychle, složitě ale systematicky
 • učí se zajímavá a reálná slovní zásoba

Dál budu číst zjednodušenou četbu a používat aplikaci Duolingo. Ale studium doplním o tento online kurz

Jazyky učím už více než 18 let a vím. Vidím, že spousta mých studentů se potýká s několika problémy

Porozumění cizincům, rodilým mluvčím

tento kurz ale už od samého počátku trénuje porozumění slyšenému, rodilým mluvčím, ke každé lekci nám spoustu nahrávek, které si stáhnu a mohu poslouchat

Pravidelné studium

studenti se učí se mnou na lekci a většinou se na ni připravují den před naší výukou, udělají si domácí úkoly, a někteří se systematicky a pravidelně se učí pomocí jazykových drilovacích kartiček – v tomto kurzu je vše připraveno tak, aby se student mohl učit doma systematicky, pravidelně každý den sám, vše máte vlastně naservírované na zlatém talíře. Záleží jen na vás, jestli dodáte svůj čas

Čas

student, který chodí do klasického kurzu stráví čas na kurzu, ale také cestou na kurz. Pokud studuji v kurzu Onlinejazyky, mohu ušetřit čas tím, že nikam nedojíždím

Pro koho je kurz určen?

Myslím si, že

 • je kurz určen pro studenty samouky, kteří jsou ochotni věnovat se studiu pravidelně několikrát týdně
 • i rodičům dětí, kterým se nelíbí a nejsou spokojeni jazykovou výukou na školách
 • personalistům, kteří zajišťují firemní jazykovou výuku pro své zaměstnance. Jsou zde i kurzy zaměřené na obchodní angličtinu, angličtinu pro lékaře a jiné další specializace. Systém umožňuje kontrolu, jak zaměstnanci studují 😊
 • i pro soukromé lektory jazyků. Tito lektoři mohou např. vést při hodině konverzaci na téma, které student v online kurzu zrovna studuje. Student si tak prakticky trénuje jazyk naživo

A to je to, co bych studentům onlinejazyků ještě doporučila. Mít jednu reálnou individuální hodinu s lektorem. Ale i to není při studiu s Online jazyky problém, můžete si dokoupit lektora pro skype výuku.  Skpye lekce šetří váš čas.

Pro koho kurz není?

Kurz určitě není pro ty, kteří si myslí, že existuje kouzelná formulka, kouzlo, které jim nalije angličtinu nebo jiný jazyk do hlavy, bez vlastního přičinění.

PS: Samozřejmě jsem vyzkoušela i další anglické verze, úrovně a specializace Online Jazyků. Systém je velmi podobný tomu, který jsem popsala pro francouzský jazyk.

Chcete-li studovat jazyky online. Vyzkoušejte si tento kurz zdarma na tomto odkaze >>> 

Studovat můžete anglický, německý, francouzský, španělský, italský a ruský jazyk.

Klikněte na kurz, který chcete vyzkoušet a potom na zelené tlačítko VYZKOUŠET ZDARMA

Vyzkoušela jsem i fungování online poradny. Na můj email odpověděli do druhého dne.

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře