Jak se zaregistrovat na Quizlet a jak vytvořit svou první studijní sadu

Jak se zaregistrovat na Quizlet a jak vytvořit svou první studijní sadu

 

Pokud se musíte učit slovíčka, jak se je učíte? Musíte si je psát? Nahrajete si je a posloucháte je? Nebo je jen tak pročítáte? Používáte mentální mapy? Některé tipy na učení se jazyka najdete v mých eBoocích zdarma. Ale aniž byste věděli, jaký typ výuky Vám vyhovuje, můžete vzkoušet Quizlet (o jeho výhodách píši na jiném článku na těchto stránkách). Quizlet kombinuje všechny výše uvedené typy studentů:

 • Slyšíte
 • Vidíte
 • Píšete

 

Když jsem já chodila do školy, bylo to ještě v minulém století :), s počítačem jsme nepracovali, jen se o něm učili. Pamatuji si, jak jsem měla nastoupit do své první práce, základním požadavkem byla znalost práce s počítačem. Škola mě vlastně vůbec nepřipravila.

Počítače jsem tenkrát doma neměla, a proto mě moje kamarádka vzala tenkrát v Praze do počítačového učebny na jejich VŠ a já se učila pracovat s myší, otevřít program, uložit dokument, pohybovat se v menu.

No základy jsem se naučila a zbytek praxí, ale stejně mám stále z počítačů respekt. V porovnání s mým synem, nebo mladší generací potřebuji delší čas na pochopení programu. Ale bylo by škoda nevyužít této věcičky pro výuku jazyků. Proto jsem zde připojila podrobný návod pro zaregistrování se a vytvoření si vlastního setu/sady na výuku slovíček. Je určen hlavně pro ty, kteří neumí příliš dobře anglicky a nejsou tak velcí kamarádí s technikou jako mladší generace.

Jak se na Quizlet zaregistrovat?

Zaregistrovat se lze i přes Facebook, ale zde je klasická registrace:

Najeďte na stránky www.quizlet.com a klikněte na tlačítko Sign up v pravém horním rohu, rozbalí se vám přihlašovací údaje, které musíte vyplnit.

 

Birth date: datum narození, vyberte month-měsíc – day –den a year – rok

Username: uživatelské jméno. Je možné, že systém neakceptuje Vámi vybrané jméno a navrhne jiná jména hláškou:  Username taken – a few sugestions.  Zaklikněte to, které se vám líbí, popř. si vyberte jiné.

E.mail address: vyplňte platnou adresu

Password: Heslo, vložte heslo, minimálně 8 znaků, heslo nesmí obsahovat čárky, háčky, českou diakritiku.

Retype your password: napište své heslo znova

I agree to the Terms of Service: Zaškrtněte, že souhlasíte s podmínkami 

Na Váš mail Vám přijde potvrzovací mail, kde budete muset potvrdit svou registraci a emailovou adresu. Ostatní anglické maily z Quizlet již můžete ignorovat, většinou Vám pouze nabízí placenou verzi této stránky neno další informace, vychytávky.

Po úspěšné registraci budete okamžitě přesměrováni na svou stránku quizlet, kde můžete:

Create a study set – vytvořit si svou studijní sadu

Join a class – můžete se připojit k přátelům, učitelům, kteří quizlet používají

Visit the help center – objevit, co vše můžete s quizlet dělat

 

Jak si vytvoříte svůj studijní set?

 

V modrém poli nahoře, cca uprostřed je ikonka Create a study set, klikněte na ni: Create a study set

Objeví se Vám tabulka:

Set the title – nazvěte si lekci, např. Učebnice pro jazykové školy 1lekce, vlastnosti lidí, nábytek. Tak aby se Vám poté v lekcích dobře hledalo (můžete používat českou diakritiku):

Můžete si nastavit jazyk

Pokud jazyk nevyberete, program automaticky pozná, jakým jazykem píšete a bude žádat o potvrzení, např. hláškou

Is that English/French/Czech? Je toto angličtina/čeština – stačí zakliknout Yes- ano, objeví se Vám potom pod řádkem písmena s diakritikou, specifická pro daný jazyk, mě se hodí při francouzštině, protože nikdy nevím, kde přesně na mé české klávesnici jsou. Ruštinu jsem ještě nezkoušela. Jazyk si můžete vybrat i ikonkou nahoře Choose language.

 

Vyplňování slovíček

Nyní začněte vyplňovat jednotlivá slovíčka tabulky: v řádku vyplňuji jako do klasického papírového sešitku anglický název, český název a úplně napravo mám ikonky Add- přidejte

Přidat můžete obrázek z nabídky, která zde je

 • Obrázek
 • Vlastní nahrávku slovíčka
 • Vlastní definici jevu

Já používám pouze obrázek, vyberu si z nabídky

Pokračuji v zapisování slovíček

Pokud chci přidat další řádek, kliknu pouze na tlačítko +

Ve chvíli, kdy mám celý set vytvořený, potvrdím tlačítkem Create – vytvořit

 

Jak zkoušet a učit se slovíčka?

Najedu kurzorem napravo v liště pod svým jménem, objeví se mi nabídka, hned první pole je Your Study Sets, na ni kliknu. Objeví se mi seznam lekcí. Rozkliknu tu, kterou se chci učit. Ke zkoušení a učení mám několik možností, které jsou popsané v mém příspěvku Co je quizlet.

Tyto stránky jsou výborné k procvičení slovíček, slovíčko vidíte, slyšíte správnou výslovnost, i píšete. Slovíčka se tak lépe ukládají do paměti.  Lekce můžete sdílet i navzájem. Učitelé mohou své lekce vytvořit pro studenty a poté je zkoušet, ale tento návod je určen hlavně pro studenty, začátečníky, kteří si nejsou ještě úplně jisti a quizlet by nechtěli použít, protože by ze začátku nerozuměli.

Jak se odhlásit ze systému?

Najedete myší na svoje uživatelské jméno napravo, rozbalí se Vám nabídka:

Your study sets – Vaše studijní materiály, zde jsou uloženy Vaše lekce

Settings – nastavení

Log out – odhlášení – klikněte, pokud se chcete ze systému odhlásit

Help center – Rady

Feedback – zpětná vazba

Upgrade – vylepšení

 

Jak se opětovně přihlásit do systému?

 

Před opětovným přihlášením do systému musíte potvrdit Vaši emailovou adresu. Na Váš email Vám přijde zpráva, kde musíte potvrdit svoji adresu kliknutím na odkaz

Confirm your account now – potvrďte svůj účet.

 

Pokud se přihlašujete opět do systému. Najedete na stránky www.quizlet.com

 • Napravo kliknete na ikonku Log in – Přihlášení
 • Napíšete své uživatelské jméno
 • Napište své heslo

Jste opět v systému

Pokud budete chtít studovat-soubory /sety najdete napravo pod svým jménem:
Your study sets

pokud budete chtít vytvořit nový soubor klikněte na ikonku zhruba uprostřed nahoře:

Create a study set

Quizlet umí také ze zadaných slovíček vytvořit kartičky, zkopírovat již vytvořené lekce. Jak využívat tyto a další funkce se dočtete také na tomto blogu zde.

Pokud budete chtít zkopírovat některou ze sad, které jsem vytvořila já, zadejte do vyhledávače uživatelské jméno Jana4607, v současné době jsou zde sady hlavně z francouzštiny pro samouky a pro děti ze základních škol slovíčka k učebnicím Project 1 a Project 2.

Věřím, že Vám tento návod posloužil a pomůže Vám při studování slovíček. Přeji Vám při studiu mnoho zdaru a budu se těšit na Vaše – jakékoliv – připomínky, rady. Kontaktujte mne, pokud budete mít potíže s registrací, vytvářením sady.

Učit se samotná slovíčka nestačí. Pokud se chcete naučit jazyk, komunikovat, mluvit, naučte učte se celé fráze, trénujte si povídání a hraním dialogů. Je dobré učit se slovíčka ve frázích. Když mluvím v cizím jazyce, používám slovní obraty, které znám ze čtení, poslechu, sledování filmu. Znát celou frázi může být mnohem snazší, než skládání jednotlivých slovíček dohromady. Frázi, kterou znám a kterou jsem použila mohu obměňovat dalšími slovíčky.

Seznam takovýchto frázi si můžete vytvořit i Vy, pohledat na internetu a stáhnout si volně dostupné seznamy, nebo si můžete koupit můj eBook Základní anglické fráze nejen na cesty a ušetřit si tím čas hledáním, sepisováním.

 

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře
 • Stáhněte si anglické drilovací kartičky zdarma

 • Drilovací kartičky zdarma

  Naučte se přítomný čas prostý v anglickém jazyce pomocí drilovacích kartiček

 • Připojte se na Facebook
 • Nejoblíbenější příspěvky
 • Rubriky
 • Stáhněte si eBook zdarma

 • Váš eBook zdarma