Quizlet. Jak zkopírovat lekce, opravit chyby a vytisknout si kartičky se slovíčky

Myslím si, že jazyk to jsou převážně znalosti slovíček, které umíte aktivně použít v rámci gramatiky (k tomu, abyste si např. popovídali anglicky nepotřebujete znát gramatiku do velké hloubky, ale určité znalosti byste měli mít, gramatiku můžete potom dál prohlubovat a nebo také ne :).

Existuje mnoho způsobů, jak se slovíčka učit přirozeně, za pomoci četby, poslechu, mluvení a psaní. Některé z nich jsem popsala i v eBooku zdarma“15+5 tipů jak na výuku jazyků“.

Pokud se chcete, nebo potřebujete do školy naučit slovíčka mechanicky, můžete použít i můj oblíbený program Quizlet. Na těchto stránkách jsem napsala podrobný návod, jak se na Quizlet zaregistrovat, vytvořit si své vlastní sady slovíček a slovíčka zkoušet.

Je vhodné učit se slovíčka ve frázích, nikoli jednotlivě. Základní anglické fráze nejen na cesty jsem sepsala ve svém eBooku.

V tomto článku bych ráda ještě upřesnila, jak si lekce uspořádat a jak využívat a kopírovat sady od jiných uživatelů, jak si vytvořit a vytisknout kartičky.

Uspořádání sad

Důležitá jsou tato slovíčka:

SET – sada slovíček

Folder – Složka

Program pracuje se sadami v anglickém jazyce „SET“. Do jednotlivých sad/setů si přidáváte slovíčka. Své sady/sety si můžete umístit i do složek v angličtiny „Folders“ na mých stránkách naleznete např. složku „Francouzština pro samouky“, nebo slovíčka angličtiny pro děti uspořádána podle učebnic do „Project 1 učebnice“ „Project_2 učebnice“ a další. Pokud si sady uložíte do složek „Folders“ bude se vám v programu lépe orientovat.

Sady si také nemusíte samy vytvářet, ale můžete zkopírovat již sady, které vytvořil někdo před vámi. Jak na to?

Jak zkopírovat sadu slovíček, kterou vytvořil někdo jiný

Nejprve se přihlaste na svůj účet.

Do okénka pro vyhledávání zadejte o jaká slovíčka máte zájem, např. pro mou potřebu francouzština, francouzština pro samouky, ….

Objeví se vám studijní materiály. Rozklikněte sadu, kterou chcete překopírovat k sobě. Nahoře máte nabídku možností. Můžete využít:

Copy  – kliknete na tlačítko Copy a poté na zelené tlačítko, vpravo nahoře Create. A je hotovo, sadu máte přetaženou pod svůj účet.

Add to your folder – sadu slovíček si přidáte do své složky, tzv. foldru. Klikněte na ikonku nahoře Add to folder. Rozbalí se Vám nabídka s vašimi již vytvořenými složkami a vy sadu pouze přidáte do sady, kterou máte, kliknutím na danou složku. Sadu můžete odstranit pokynem REMOVE.

Úplně poslední ve složkách je nabídka Create a new folder – vytvoř si novou složky. Můžete si tedy vytvořit úplně novou složku na stažená slovíčka.

Pokud sady kopírujete, doporučuji ještě zkontrolovat a opravit případné chyby, změnit nebo doplnit obrázky. Prostě si dotvořit lekci k obrazu svému, tak aby vám maximálně vyhovovala.

Jak opravit chyby

Rozkliknu si lekci, kterou chci opravovat. Nahoře mám lištu s nabídkou funkcí. Vyberu hned první z nich Edit. Kliknu na ní a mohu opravovat slovíčka, upravovat obrázky, aj. Po dokončení úprav kliknu na zelené tlačítko DONE a je hotovo.

Slovíčka nemusíme používat pouze v elektronické podobě v programu quizlet, ale můžete si vytvořit i své vlastní kartičky.

Jak si vytisknout papírové kartičky

Klikněte na lekci, ze které si chcete kartičky vytvořit. Nahoře, uprostřed na liště se vám objeví nabídka různých nástrojů. Klikněte na poslední z nich Print . Rozbalí se vám nabídka možností. V nabídce nahoře si vyberte jak velké a uspořádané kartičky chcete a klikněte na Open PDF. Vytvoří se vám připravená sada, kterou poté jenom vytisknete, ohnete a vystříháte. A můžete se učit bez techniky.

Přeji hodně úspěchů při učení. Přivítám jakékoliv připomínky.

 

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře
  • Stáhněte si anglické drilovací kartičky zdarma

  • Drilovací kartičky zdarma

    Naučte se přítomný čas prostý v anglickém jazyce pomocí drilovacích kartiček

  • Připojte se na Facebook
  • Nejoblíbenější příspěvky
  • Rubriky
  • Stáhněte si eBook zdarma

  • Váš eBook zdarma