Online studium angličtiny – rozhovor se studentem angličtiny, který začínal jako úplný začátečník

Samostudium angličtiny

Jste začátečník? Hledáte angličtinu pro samouky? Chcete se učit angličtinu online, ale váháte, nevíte, jestli je to pro Vás to pravé? Měla jsem to také tak.

Myslela jsem, že neosobní aplikace pro mne nejsou. Názor jsem změnila, když jsem objevila Online jazyky. Chvíli jsem je ale zkoumala :)

Dnes s nimi pravidelně denně studuje angličtinu 20 minut můj syn, ale  i někteří mí studenti.

Online jazyky - kurz pro samouky zdarma

Jedním z nich je Roman. Když se ke mně hlásil na soukromé skype lekce, hlásil mi, že je začátečník, anglicky se s učitelem nikdy neučil a pravidelně používá Online jazyky (Vyzkoušejte je zdarma na tomto odkaze)

Čekala jsem tedy spíše začátečníka.  Byla jsem ale mile překvapena jeho znalostmi.

Dnes Vám přináším rozhovor s Romanem, ve kterém se ho ptám na tyto otázky

1) Romane, začal ses učit s aplikací Online Jazyky. Proč jsi se rozhodl pro Online jazyky?

2) Jaké byly tvé znalosti, když jsi začínal?

3) Bylo pro tebe něco v aplikaci těžké? Pochopil jsi hned, jak funguje? Bylo technicky složité začít? Využil jsi někdy nápovědu?

4) Studuješ na počítači nebo na mobilu?

5) Jak dlouho se s Online jazyky učíš?

6) Jaké úrovně jsi za tuto dobu dosáhl?

7) Jak často a jak dlouho se s Online Jazyky učíš? Učíš se pravidelně každý den?

8) Líbí se ti studium angličtiny s Online jazyky?

1. Romane, začal ses učit s aplikací Online Jazyky. Proč jsi se rozhodl pro Online jazyky?

Když jsem se rozhodoval, že začnu něco dělat s Angličtinou, hledal jsem vhodnou cestu. Kurzy jsem nevyhledával, protože moje zkušenost nebyla moc dobrá. A protože jsem pracovně dost vytížený hledal jsem vhodný systém samostudia. Procházel jsem různé stránky na webu a jeden server porovnával různé stránky nabízející studium angličtiny. OnLine jazyky si vedly velmi dobře a tak jsem do toho šel. Samozřejmě obavy byly. Hlavně jsem si uvědomoval, jak důležitá bude moje disciplína.

2.Jaké byly tvé znalosti, když jsi začínal?

Mé znalosti byly velmi chabé. Angličtina někdy kolem mě prošla. Byl to jen minimální základ jako sloveso to be, to have, nějaké barvy, čísla…Nebylo to nic moc.

3. Bylo pro tebe něco v aplikaci těžké? Pochopil jsi hned, jak funguje? Bylo technicky složité začít? Využil jsi někdy nápovědu?

Celý program je v podstatě velmi jednoduchý. Stačí mít nootebook, tablet nebo telefon a můžete pracovat. Všechno je velmi přehledné. Neměl jsem žádné problémy.

4. Studuješ na počítači nebo na mobilu?

Já jsem začínal na notebooku, teď využívám tablet. Je to pro mě praktické (můžu si číst i cestou do práce).

5. Jak dlouho se s Online jazyky učíš?

První úroveň angličtiny vlastním už delší dobu. Intenzivně pracuji s programem asi 8 měsíců. Bylo potřeba si studium jazyka zařadit jako rutinu do svého života. Mě se to povedlo. Intenzivně pro mě znamená denně.

6. Jaké úrovně jsi za tuto dobu dosáhl?

S programem jsem velmi spokojený a možná se i posouvám dál, teda určitě, ale tohle nedokážu posoudit. Mám za sebou úroveň A1 a pomalu končím A2. B1 už čeká.

7. Jak často a jak dlouho se s Online Jazyky učíš? Učíš se pravidelně každý den?

Denně studiu s OnLine jazyky 20 minut. Práce není nudná. Střídají se různé typy cvičení. Můžu si procvičit všechny potřebné dovednosti pro zvládnutí jazyka. Kurz má i svůj plánovač, který si nastavíš podle sebe, a program tě vlastně vede. Můžeš se kdykoliv vracet a opakovat, opakovat nezdařené cvičení. Jako výborný doplněk je konverzační klub pro všechny úrovně. Tam se člověk učí komunikovat v malých skupinách.

8. Líbí se ti studium angličtiny s Online jazyky?

S programem jsem velmi spokojený. Trošku mi vadili „veselé scénky“ po splnění úkolu, ty jsem vypnul.

Abych se co nejvíc zlepšoval, začal jsem moje studium kombinovat se Skype lekcemi. Všechno spolu je pro mě velmi zajímavá a výhodná cesta. Důležité je vytrvat a pořád na sobě pracovat.

Já moc děkuji za rozhovor.

Doufám, že bude inspirovat mnoho studentů angličtiny, samouků, pokročilých i věčných začátečníků, k tomu, aby se systematicky a pravidelně učili angličtinu.

VyzkoušejteOnline jazyky zdarma na tomto odkaze

Online jazyky - kurz pro samouky zdarma

Zde je video, o tom, jak OnlineJazyky fungují.

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře