Duolingo – aplikace, která vám pomůže učit se cizí jazyky
Byla by věčná škoda, nevyužívat při výuce jazyků aplikací na telefon nebo PC. Výborným pomocníkem je Duolingo.
Více o tomto programu, včetně českého návodu jak ho používat najdete zde
Jaké jsou jeho výhody?
Existují verze anglicko-česká i německo-česká, ale pokud chcete opravdu potrénovat své „šedé buňky mozkové“ :) zkuste to jako já a dejte si verzi s dvěma cizími jazyky. Já se nyní učím francouzštinu s pomocí angličtiny :)
Budu ráda, pokud mi napíšete jaké další aplikace a metody používáte při výuce jazyků vy.
Pokud se chcete učit cizí jazyk je dobré procvičovat prakticky – psaní, mluvení, poslouchání. Tipy jak se učit jazyky přirozeně za pomoci psaní mluvení a poslouchání najdete i na těchto stránkách nebo v mém eBooku.
Dalším technickým nástrojem, vhodným zejména k učení slovíček, je Quizlet. O jeho použití se zde také můžete dočíst, je výhodný protože si mohu vytvořit své vlastní sady, které potřebuji do školy, do práce. Mohu si stáhnout i již vytvořené sady k učebnicím, např. Francouzštinu pro samouky, Sprechen Sie Deutsch, Project, ale i jiné. Mnou vytvořené soubory můžete najít, pokud dáte do vyhledávače Quizletu Jana4607.
Kromě různých aplikací je dobré učit se slovíčka ve frázích. Když mluvím v cizím jazyce, používám slovní obraty, které znám ze čtení, poslechu, sledování filmu. Znát celou frázi může být mnohem snazší, než skládání jednotlivých slovíček dohromady. Frázi, kterou znám a kterou jsem použila mohu obměňovat dalšími slovíčky.
Seznam takovýchto frázi si můžete vytvořit i Vy, pohledat na internetu a stáhnout si volně dostupné seznamy, nebo si můžete koupit můj eBook Základní anglické fráze nejen na cesty a ušetřit si tím čas hledáním, sepisováním.