JAZYKOVÉ DRILOVACÍ KARTIČKY

Kartičky k výuce jazyků údajně používal i Karel IV. Tato metoda je velmi jednoduchá, ale zároveň geniálně účinná. Já používám kartičky k výuce anglických časů i slovíček.

Kartičky využívají superlearningovou drilovou metodu a jsou ke studiu časů vynikající. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pravidelným používáním:

 • 1
  Se zrychlí Váš jazykový projev
  Nepřemýšlíte už nad tím, jaký tvar slovesa použít, jak vytvořit zápor, jak se zeptat.
  Umím-li použít daný gramatický jev a nemusím dlouho přemýšlet nad tím, jaký tvar slovesa použít nebo jaké pomocné sloveso, mám při běžné mluvě napůl vyhráno.
 • 2
  Odstraníte naučené chyby
 • 3
  Už nepřemýšlíte nad tím, jak který čas vytvořit
  Pravidelným opakování si zautomatizujete tvorbu daného času. Látku si uložíte do dlouhodobé paměti.
 • 4
  Máte zpracovanou přípravu do školy a na zkoušky

Kartičky vám nenalijou nepravidelná slovesa, tvorbu časů do hlavy ani vás nezbaví ostychu mluvit.

Ale pomohou vám natrénovat si daný jev a mnohokrát nanečisto ho použít. Učíte se pravidelným opakováním, stejně jako malé děti svůj rodný jazyk.

V budoucnu pro vás bude snazší vystoupit z konformní zóny, přestat se bát a začít jazyk aktivně používat opravdu v praxi a tím se dále učit a zdokonalovat.

Získáte sebevědomí, rychlost, správnost
při konverzaci, ústním projevu.

Jak drilové kartičky vypadají?

 Princip drilových kartiček si můžete vyzkoušet i v eBooku zdarma, který procvičuje tvorbu přítomného času prostého.

Každá kartička má:

 • První pruh, ve kterém je zapsáno, jaký jazykový jev se procvičuje a zadání vašeho úkolu.
 • Druhý bílý pruh, který obsahuje vzorovou větu, se kterou pracujete.
 • Vpravo dole je překlad dané věty, slova.
 • Kartičky jsou oboustranné. Otočením kartičky si okamžitě zkontrolujete správnost vaší odpovědi.

Kartičky procvičují:

 • Tvorbu daného času - pouze jednotlivá slova, např. nepravidelná slovesa, změna psaní při přidávání koncovek.
 • Tvorbu daného času ve větách - většina kartiček obsahuje celé věty. Pro studium jazyků je to lepší. Do paměti se Vám zapíše struktura celé věty. Snáze se Vám bude potom mluvit, změníte např. jen slovo, sloveso. Zrychlí se Váš jazykový projev.
 • Překladové kartičky. Na jedné straně je anglická věta, na druhé česká věta. Studenti věty překládají, tam a zpět :)

Jak budete s kartičkami pracovat

 Princip drilových kartiček si můžete vyzkoušet i v eBooku zdarma, který procvičuje tvorbu přítomného času prostého.

 • Stačí oboustranně vytisknout pracovní listy. Já mám kartičky zalaminované, aby mi dlouho vydržely.
 • Kartičky si dejte do pytlíku, krabičky, sepněte kroužkem...
 • Pravidelně, nejlépe každý den, si vytáhněte náhodně např. pět kartiček a udělejte cvičení, která jsou na nich. Máte ihned kontrolu, stačí kartičku otočit.
 • Nemusí se ani jednat o klasické učení. Zahrajte si deskovou hru, třeba obyčejné „Člověče nezlob se“. Na další políčko můžete popojít pouze, když uděláte správně cviční na kartičce, kterou si vytáhnete. Doporučuji kartičky zpět vracet do hry. Můžete tak během hry vytáhnout kartičku několikrát a lépe se učit. Opět platí pravidlo, že se učíte opakováním.
 • Pravidelné procvičování Vám nezabere víc než 5 minut denně. Ale samozřejmě se můžete učit i déle :). Díky pravidelnému opakování budete překvapení výsledky.
 • Najednou to není mnoho, ale efektivita se násobí právě s opakováním. Je možné, že budete dělat zpočátku chyby. Budete-li pokračovat, kartičky se budou opakovat, chyb bude ubývat, Vaše reakce budou rychlejší, pohotovější. Platí zde zlaté pravidlo. Chybami se člověk učí.

Pro koho jsou kartičky určeny?

Pro studenty

 • Při samostudiu
  Kartičky nezaberou mnoho místa, můžete je využít k opakování při jízdě vlakem, čekání u lékaře
 • K přípravě na zkoušku
  Potřebujete si zopakovat gramatiku? Vezměte si kartičky pro daný gramatický jev a procvičujte déle než 5 minut.

Pro učitele

 • Procvičování se studenty
  Pomocí kartiček si můžete na začátku nebo na konci hodiny procvičit čas, který zrovna probíráte. Cvičení vám zabere jen několik minut, ale pokud ho budete provádět pravidelně, výsledky se určitě dostaví. Studenti, když se učí určitý gramatický jev, vyplní cvičení a už se k němu nevrací. Pokud používají jazykové kartičky, daný jev si stále opakuji.
 • K ústnímu zkoušení
  Kartičky využijete k ústnímu zkoušení. Zároveň se učí a na zkoušení připravují i ostatní žáci.
 • K písemnému zkoušení
  Kartičky využijete i k písemnému zkoušení. Stačí ofotit pouze polovinu pracovního listu .

Proč jsou kartičky tak skvělé?

S učením a hlavně používáním cizího jazyka je to jako s každou jinou aktivitou, je třeba vykročit ze své konformní zóny, překonat strach, překážky, dovolit si dělat chyby a jednat. Jazyk používat. Najít si svůj cíl a způsob, který mi vyhovuje. Znamená to také pravidelně procvičovat, jazyk používat a opakovat.

To vše Vám jazykové kartičky usnadní, díky pravidelnému opakování.

Co o kartičkách říkají studenti

Dobrý den, od kamarádky jsem dostala typ na drilovací kartičky. Stáhla jsem si je a nosím je všude sebou, vždycky se najde čas si s nimi zadrilovat. Třeba nedávno jsem docela dlouho musela čekat u lékaře.......no a "drilovačky" mě zachránily od stresu kvůli zákroku,který měl čekal.

Nebo zrovna včera......potřebovala jsem jet do Prahy, vlak měl zpoždění a tak jsem vytáhla z kabelky kartičky a několikrát si je projela. Je prima,že v kabele nezaberou fůru místa a já mám dobrý pocit, že jsem tím čekáním mohla udělat něco pro sebe.

Drilovací kartičky vítám....pro mě jsou přínosem. Nepatřím ke studentům,kterým stačí něco přečíst a hned si vše pamatují....takže já driluju. Moc Vám za kartičky děkuji, za mě dostávají jedničku!
Ivana K
Dobrý den p.Šandová, V první řadě za mně a kolegyni máte 1*. dalo nám chvilku než jsme přišly na to, jak kartičky vytisknout a zalaminovat, aby byly obostranné. Když jsme si je totiž přeložily, tak laminatovačka mi je po stranách nespojila. Nakonec jsme na to přece jenom přišly a obostranným tiskem se nám to povedlo a tím pádem jsme měly dvě sady jedním tiskem. (občas nám sice okraje nesedí 100%,ale i s lehkou odchylkou to šlo) Po víkendovém stříhání jsme je poslaly mezi děti. A reakce jsou víc než potěšující. V 7. třídě a v 8. třídě jsme opakovaly jak přítomný tak minulý čas, děti velmi rychle pochopily princip používání a velmi oceňovaly to, že viděly správnou odpověď. U nepravidelných sloves využíváme kartičky i k popisu slovíček. (v 9.třídě). Kartičky jsou vždy po ruce, takže je využíváme jak na tzv. warm up aktivitu, tak na procvičování jednotlivých jevů. Ještě jedno děkujeme za skvělou pomůcku a přejeme hodně sil, motivace a inspirace k tvorbě dalších. S pozdravem, Jana Březinová ZŠ 1.máje, Hranice
Dobrý den paní Šandová. Moc Vám děkuji za učební materiály. Jsem nadšená kolik toho všeho je a jakou jste si s tím musela dát práci. Narazila jsem na Vás na Facebooku úplnou náhodou, když jsem omylem zadala špatný název skupiny, na kterou jsem se chtěla podívat. Vykoukly na mě Vaše drilovací kartičky. Mám syna v šesté třídě, který má ve škole problémy s češtinou a angličtinou. Má dysortografii a tyto 2 předměty jsou pro něho obzvlášť obtížné. Ale tento typ učení se mi u něho osvědčil. Máme doma spoustu kartiček na češtinu (a letos jsem dělala komplet malou násobilku pro dceru ve třetí třídě), ale na AJ si netroufnu. Jsem, jak se říká, věčný začátečník. Zkusila jsem prvně Vaší nabídku zdarma na přítomný čas prostý, kartičky pro syna připravila. Když je uviděl a několik si jich zkusil, tak jeho další věta byla: a kde je průběhový? :-) Bylo rozhodnuto. Postupně budeme využívat další a další kartičky a cvičení. A za pár let určitě použije i dcera. Koneckonců, i já si osvěžím pamět. Přeji hezké dny a spokojené studenty. s pozdravem, Monika Berková
Ing.Monika Berková
Dobrý den,  velice děkuji za kartičky, které nosím v kabelce a zkracuji si tím cestu v tramvaji. Musím říct, že je to bezvadná věc a od Vás skvělý nápad a pomoc. Je mi 50 let a v tomto věku jde učení hůře než za studijních let. Proto jsou Vaše kartičky pro mě skvělou pomůckou. Přeji Vám vše dobré a zdravím s poděkováním
Eva Konečná
Drilovací kartičky používáme na začátku hodiny angličtiny, jsou skvělé k procvičení gramatiky, zopakování si toho, co jsme už dělali, co bych měla umět. Za mě palec nahoru.
Dobrý den. Jsem učitelka angličtiny. Doučuji i děti ze základní školy, které mají problémy s učením. Na začátku hodiny vytáhnu kartičky a procvičíme si gramatiku. Kartičky nevytahujeme náhodně, ale vždy několik kartiček se stejným problémem, aby si děti udělaly několik stejných cvičení. Nyní procvičujeme minulý čas prostý a je vidět velký pokrok. Děti se opravdu učí opakováním stejného a děláním chyb.
JKlektorka

Jazykové drilovací kartičky, které jsem pro Vás připravila

 • Online kurz základní anglické časy
  Naučte se základní anglické časy pomocí tohoto online kurzu

  Kurz obsahuje videa, která daný čas vysvětí

  Kurz obsahuje drilovací kartičky pro každý z časů, s jejich pomocí čas procvičíte a zopakujete

  Kurz obsahuje obsáhle cvičebnice, s jejich pomocí si prohloubíte znalosti časů ještě víc

  Využijete i další bonusy
Online kurz Základní anglické časy
 • Drilovací kartičky Základní anglické časy a obsáhlá cvičebnice k procvičení každého času
  Drilové kartičky ke každodennímu procvičení základních anglických časů

  více než 1000 drilovacích kartiček pro základní anglické časy !

  + 2 e-booky zdarma jako BONUS.
 • DRILOVACÍ KARTIČKY Přítomný čas prostý
  Stáhněte si zdarma kartičky a naučte se přítomný čas prostý drilovou metodou

  Učíte se drilováním, opakováním, jako malé děti svůj rodný jazyk
0
studentů
už tuto metodu používá
 • DRILOVACÍ KARTIČKY Německá nepravidelná slovesa
  Získejte německá nepravidelná slovesa na jazykových drilovacích kartičkách a jako pracovní list pro písemné doplńování.

  Učíte se drilováním, opakováním, jako malé děti svůj rodný jazyk

 • DRILOVACÍ KARTIČKY - Minulý čas prostý
  Trénujte si minulý čas drilovou metodou.

  Více než 360 drilovacích kartiček, které vám pomohou dokonale natrénovat tvorbu a použití minulého času v anglickém jazyce.

  Naučíte se tvořit minulý čas pravidelných sloves, nepravidelná slovesa.

 • Drilovací kartičky - Základy angličtiny
  Drilové kartičky ke každodennímu procvičení základů angličtiny.

  200 drilovacích kartiček se základy angličtiny!

  + 2 e-booky zdarma jako BONUS.