Nevěřte všemu, co o Vás říkají ostatní. Nevěřte tomu, co se říká.

Nevěřte všemu, co o vás říkají ostatní

Když se podíváte na mé vysvědčení ze druhé, nebo třetí třídy, uvidíte trojku z kreslení a psaní.  Mé výsledky ve škole na prvním stupni byly spíš podprůměrné. Myslím, že to bylo i tím, že si mne učitelka zařadila do určitě škatulky a bylo dost těžké, nebo nemožné se z ní dostat.

Zažili jste to také?

Já jsem si tenkrát udělala takový test. Nechala jsem si jednu stránku v písance napsat kamarádkou jedničkářkou. Stejně jsem dostala trojku, i když bylo vše krasopisně napsané :)

Ale nevěřím tomu, že neumím kreslit

Maluji a strašně ráda něco vyrábím, vytvářím. Chcete vidět některé mé obrázky? Klikněte na odkaz sem. Nekreslím proto, abych měla dobrou známku, kreslím a maluji, protože mne to baví. Odpočívám, tvořím, chodím na kurzy, setkávám se s podobně laděnými lidmi.

 

Proč ale píšu tento článek a jakou to má souvislost s jazyky?

Myslím si totiž, že spousta lidí, mých studentů se při studiu jazyků chová tak trochu jako ve škole. Chtějí dobré známky, myslí si, že vše musí umět perfektně, jinak jsou hrozní, blbí, netalentovaní na jazyky, nikdy se to nenaučí  …

Já si ale myslím, že jazyky se nenaučí, ten kdo má talent, ale ten kdo má systém, pravidelně si opakuje a hlavně si to UŽÍVÁ, tak jako já, když maluji.

Experti by možná řekli, že moje obrázky nejsou dokonalé, kýčovité, ale mně se líbí a baví mně tvořit. A protože mne to baví, kreslím, a tvořím, díky tomu se lepším.

Když Vás bude učení jazyků bavit, budete se učit, ne protože musíte, ale protože vás to baví.

Četli jste mé články? Takt tedy víte, že pro pravidelné opakování doporučuji pravidelné, několikaminutové opakování např. s jazykovými kartičkami. Jejich princip je velmi jednoduchý, ale při pravidelném používání velmi efektivní.

Proč? Přečtěte si o nich zde.

Pravidelně se něco přiučit můžete i na facebookové stránce Jazyků se nebojíme, mluvíme a rozumíme. Najdete zde několik jednoduchých úkolů, pravidelně každý den v 7.30, ve 13 a někdy v 17.30 + další rady a tipy. Připojte se a sledujte tuto stránku zde.

Ale nemusíte se jenom klasicky  učit. Hrajte si dialogy, dopisujte si, využívejte online aplikace jako Duolingo, Quizlet nebo Angličtina bez biflování,  vytvářejte si své vzorové věty.

Ale hlavně si učení užívejte!

Nevěřte tomu, co o vás říkají ostatní, nevěřte tomu, co se říká, nevěřte tomu, že jste na učení staří, mladí, málo talentovaní. Učení jazyků si užívejte. Ať je učení příjemnou cestou, nikoli pouhým cílem.

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře
  • Stáhněte si anglické drilovací kartičky zdarma

  • Drilovací kartičky zdarma

    Naučte se přítomný čas prostý v anglickém jazyce pomocí drilovacích kartiček

  • Připojte se na Facebook
  • Nejoblíbenější příspěvky
  • Rubriky
  • Stáhněte si eBook zdarma

  • Váš eBook zdarma