Připojte se a přijďte tečkovat a odpočinout se svými dětmi v Kolíně, Havlíčkova 168

6.4.2019 od 13.00 do 15.00

 

Přijďte si odpočinout, uvolnit se a naučit se jednoduchou techniku dot painting 

Dot painting - tečkované umění

Dot painting - tečkované umění je původně technika obyvatel Austrálie, Aboriginců. V současné době jí ale tvoří mnoho lidí na celém světě a obrázky a díla, která vznikají se od těch původních australských liší. Dot painting je technika při které nepotřebujete žádný talent, nepotřebujete umět malovat. Kladete pouze jednu tečku vedle druhé. Tečkami můžete vytvořit celé obrázky nebo pouze obrázky dotvořit. Na obrázcích vedle vidíte obrázky dětí z kurzu, který proběhl v Kolíně. 

Kdo jsem

Jmenuji se Jana Šandová vyučuji jazyky a také ráda tvořím. 

Při výuce jazyků a tvorbě svých projektů se setkávám s mnoha zajímavými lidmi. Cítím, že jsou v dnešní době lidé často přetíženi, jsou zaměřeni na výkon, výsledky, podávání 100% výkonu v práci i doma a mnohdy se cítí sami. Upřímně i já jsem někdy upracovaná :). I když mám svou práci nesmírně ráda, mám potřebu mít  vše zorganizované doma i v pracovním světě.

Pro vyrovnání polarit a relaxaci si ráda tvořím, navštěvuji různé kurzy a učím se  nové techniky. Já se vlastně moc ráda a pořád něco učím :). Ráda tvořím i se svými dětmi. 

Tvorba mne nesmírně naplňuje, uklidňuje, je pro mne relaxací a meditací zároveň.

Ukázky z mé tvorby naleznete na tomto odkaze

Kurz tečkování

Tečkování je skvělá technika, protože  

 • tečkování zvládne opravdu každý, i vy :)
  k tečkování není třeba žádný malířský ani umělecký talent. Tečkované obrázky zvládne opravdu každý, i ten, kdo má problémy nakreslit hranaté prasátko :)
 • báječně si při ní odpočinete
  je skvělé vzít do ruky štětec nebo jiný nástroj a klást jednu tečku vedle druhé, vzniknout tak nádherné obrazce, a v duši zavládne klid
 • jednoduše vytvoříte nádherné obrázky, dekorace domů nebo dárky pro své blízké

Vytvořte si své vlastní a originální obrázky, dárky na kurzu dot painting

Na kurzu si vytvoříte např. podobné kamínky 

Tečkováním si jednoduše vytvoříte i obrázky, např. podobné těmto v galerii

Co vás na kurzu čeká? 

 • Naučím Vás a Vaše děti, čím vším lze tečkovat
  Doporučím Vám barvy, kterými malovat. Vyzkoušíte si různá "tečkovadla" a vyberete si ta, která Vám budou vyhovovat. Naučíte se několik málo druhů teček.
 • Namalujete si plátno nebo kamínek s tečkovaným obrázkem
  Podle přesného návodu si můžete namalovat kamínek, obrázek s mandalou. Návod dostanete s sebou domů, takže můžete potom tvořit další kamínky doma. Nebo vytvoříte úplně jiný a nový odlišný obrázek.
 • Odpočinete si
  Odpočinete si s dalšími podobně naladěnými lidičkami. Na kurzu je vždy báječná atmosféra. Tvořením se ovlivňujete navzájem. Fascinuje mne, jak nádherná a odlišná díla zde vznikají.

Na kurzu zažijete báječnou atmosféru

Co s sebou na kurz? 

 • Nemusíte si brát vůbec nic
  Na kurz si s sebou nemusíte brát vůbec nic, ale pokud si máte doma oblíbený kamínek, plátno, které chcete použít, vezměte je s sebou
 • Své oblíbené kamínky
  Chcete si namalovat svůj kamínek a mít např. vzpomínku na dovolenou, vezměte si tedy s sebou své oblíbené kamínky. Jestli kamínek nemáte, nevadí. Kamínky budou k dispozici i na kurzu.
 • Dobrou náladu a chuť tvořit
  Určitě se bude hodit. Ale pokud si necháte dobrou náladu doma, nevadí, nálada je nakažlivá a určitě si tu dobrou spolu navzájem předáme :)
 • Další potřeby
  Na kurzu budete mít k dispozici barvy, kružítko, tečkovadla, barevné čtvrtky, kamínky, šablony. Za nákupní cenu si také můžete zakoupit plátno na malování. Máte své vlastní kamínky, plátna, kružítka, motivy, které byste si chtěli vytečkovat? Přineste si je s sebou.

Vyplňte svou emailovou adresu a já Vám zašlu veškeré potřebné informace.

 • Chcete se přihlásit na kurz
 • Chcete se naučit jednoduché techniku
 • Chcete tvořit, i když si o sobě myslíte, že neumíte malovat
 • Chcete si odpočinout
 • Chcete vytvořit vlastní a originální díla a dárky

Kdy a kde se kurz koná? 

 • Kdy se kurz koná?
  Kurz pro rodiče a prarodiče s dětmi se koná 6.4.2019 od 13.00 do cca 15.00
 • Pro jak staré děti je kurz určen?
  Kurz je pro rodiče a prarodiče s dětmi. Doporučuji kurz pro děti od cca 6 let do 12, 13. Myslím, že pro starší děti je vhodnější kurz pro dospělé. Ale volbu kurzu nechám na Vašem zvážení.
 • Kde se kurz koná?
  Kurz se koná v učebně v Kolíně, Havlíčkova 168
 • Jaká je cena kurzu?
  Celková cena za kurzu je pro jeden dospělý a jedno dítě 690Kč, jeden dospělý a dvě děti 890 Kč.Tato cena zahrnuje barvy, tečkovadla, pomůcky potřebné k tvoření. Cena nezahrnuje cenu za plátna. Plátna si budou studenti moc koupit za nákupní cenu přímo na místě, nebo mohou malovat na vlastní přinesená plátna, popř mohou malovat a tvořit na čtvrtky, které budou na místě k dispozici zdarma.

Co o kurzu říkají účastníci? 

Děkuji moc za včerejší krásné tvořivé dopoledne. Jsem „strašně" :) moc ráda, že jsme se sešli, tvoření si užili. Vždycky děkuji, že se setkávám s tolika zajímavými a inspirativními lidmi, např. při učení a včera při tvoření to bylo úplně stejné. Je zajímavé, že stejnou „metodou" vzniknou pokaždé jiná díla.
Já, po jednom z proběhlých kurzů
Milá Jani, děkuji za krásné dopoledne v sobotu. Jsem moc ráda, že jsem našla někoho, kdo tvoří podobně jako já, i když tolik jako ty jsem ještě nevytvořila. Malovat neumím, ale techniky jsou pro mne velkým relaxem. Já jsem na kurzu byla spokojená moc. Sešla se skupina stejně naladěných lidí a o tom to je, co lidi spojuje.
Stáňa, účastnice kurzu
Milá Jano, v sobotu na kurzu to bylo super, moc se mi to líbilo a líbí! Byla jsem už na jednom kurzu malování, ale bylo to o něčem jiném. Malovat - to jsem bohužel darem nedostala, ale tahle metoda - to zvládnu a jsem nadšená, Nicméně jsem se dívala na svoje minulé "kresby" a uvědomila jsem si, že tam mám většinou spoustu koleček a puntíků!!!😀. Tak tohle je asi ta správná TEČKA. A úžasné soustředění a tím i meditace. A potěšení Takže ještě jednou díky - jsem ta nejstarší účastnice kurzu, ale nadšená! Krásný den Helena Sobotková

Vaše dotazy

Pro jak staré děti je kurz určen?

Já sama mám dvě děti. Starší syn, kterému je nyní 15 nikdy netečkoval. Mladší syn, kterému je nyní deset let, se mnou tečkuje rád od mala. Záleží tedy více na tom, jaké dítko máte doma. Doporučuji kurz pro děti od cca 6 do 12/13 let. Myslím si, že pro starší děti je vhodnější kurz pro dospělé.

Neumím vůbec kreslit, nemám fantazii. Mohu se přesto přihlásit na kurz?

Ano. Přihlaste se na kurz. To, že neumíte kreslit vůbec nevadí. Tečkování je jak pro ty, kteří jsou tvořivý, tak pro úplné laiky. Na kurzu si ukážeme techniku, druhy tečkování a můžete potom tečkovat i s pomocí předlohy, nebo Vám poradím, pomohu.

Mohu zaplatit v hotovosti na kurzu? 

Ano. Přihlaste se na kurz. A zaškrtněte políčko zaplatit v hotovosti. Raději mi ještě pošlete email, kde Vám potvrdím účast.
 • Chcete se na něco zeptat?
 • Není vám něco jasné?
 • Chcete se poradit?

Pište mi na e-mail j.san@post.cz, jsem tu pro vás! 

Jana Šandová