Naučte se v  pohodlí domova

odpočívat při technice dotpainting,

 

nalezněte svůj klid a vytvořte si své vlastní originální

 

obrazy a obrázky 

 

Online klub - kurz tečkování 

metoda - dot painting 

Online kurz tečkovaná mandala

Jmenuji se Jana Šandová. Jsem malířka, která na kurzech inspiruje lidi k nalézání a rozvíjení své kreativity. 

Vyučuji jazyky a také ráda maluji, tvořím a vedu kurzy tečkování. 

Miluji atmosféru na kurzech, kdy se sejdou báječní lidé, inspirujeme se navzájem.

Při výuce jazyků a tvorbě svých projektů se setkávám s mnoha zajímavými lidmi. Cítím, že jsou v dnešní době lidé často přetíženi, jsou zaměřeni na výkon, výsledky, podávání 100% výkonu v práci i doma a mnohdy se cítí sami.

Upřímně i já jsem někdy upracovaná :). I když mám svou práci nesmírně ráda, mám potřebu mít  vše zorganizované doma i v pracovním světě.

Pro vyrovnání polarit a relaxaci si ráda tvořím, navštěvuji různé kurzy a učím se  nové techniky. Já se vlastně moc ráda a pořád něco učím :).

Tvorba mne nesmírně naplňuje, uklidňuje, je pro mne relaxací a meditací zároveň

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přeji si, aby se tuto jednoduchou techniku naučilo  co nejvíce lidí

Proto jsem vytvořila tečkovací klub.

Co je to tečkovací klub? 

po přihlášení do tečkovacího klubu získáte okamžitý přístup do členské sekce online kurzu, kde naleznete krátká videa a návody, které vás naučí

 • druhy teček
  ukážeme si různé druhy teček a jejich kombinace
 • na co vše lze malovat a tečkovat
 • čím tečkovat
  ukážeme si tečkovadla, která k tečkování používám já
 • jaké barvy používám na tečkování
  k tečkování používám akrylové barvy. Ve videu Vám vysvětlím, které barvy používám. Poradím, kde tyto barvy nakoupit.
 • jak si připravit plátno nebo podklad pro tečkování
 • jak narýsovat svou vlastní mandalu
  předlohu pro Vaše další tečkování
 • ukázky mých obrázků s vysvětlením, jaké tečky jsou na nich použity

Co získáte v tečkovacím klubu? 

Zároveň s přístupem do online kurzu získáte přístup od uzavřené facebook skupiny. Kde se budeme pravidelně scházet po dobu deseti týdnů a společně tečkovat vždy určitý obrázek. Vznikne tak postupně minimálně deset různých návodů. Věřím,  že jich bude mnohem více. 

Vůbec nevadí, že nemáte přístup na facebook. Návody budou postupně přibývat i v online kurzu.

Těším  se, že díky pravidelnému setkávání v uzavřené skupině zároveň zažijeme i atmosféru společného tvoření, kterou mám tolik ráda na opravdových kurzech. Krize nás přeci nazastaví v tom, abychom tvořili, že :)

Na kurzu si všichni vytvoříme

 • různé druhy tečkovaných mandala
  půjdeme krok za krokem a vytvoříme si spolu několik mandal. Tyto mandaly Vás potom budou inspirovat k tvorbě vlastních originálních mandal.
 • květ života
 • abstraktní obrazy a obrázky
  tečkováním vytvoříme obrazy a obrázky, podobně jako australští Aboriginci
 • tečkované kamínky
  tečkovat můžete na cokoli, květináče, talíře, ... my si vyzkoušíme kamínky

Když přijdou studenti na kurz, často tvrdí, že nemají talent, neumí kreslit

 A na konci kurzu si odnáší svůj vlastní, originální a nádherný obraz. Podívejte se na video a přesvědčte se sami. Toto jsou vše obrazy účastníků kurzů.

  

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Co je Dot painting - tečkované umění

Dot painting - tečkované umění je původní technika obyvatel Austrálie, Aboriginců. V současné době jí ale tvoří mnoho lidí na celém světě a obrázky a díla, která vznikají se od těch původních australských liší.

Dot painting je technika, kde  

 • nepotřebujete žádný talent
 • nepotřebujete umět malovat
 • kladete pouze jednu tečku vedle druhé
  při tvoření se uvolníte. Pro mne je to jakýsi druh meditace, relaxace
 • kladete pouze jednu tečku vedle druhé
  Tečkami vytváříte celé obrázky, mandaly, květy života nebo pouze obrázky tečkami dotváříte.
 • jednoduše vytvoříte nádherné obrázky, dekorace domů nebo dárky pro své blízké

Tečkování je skvělá technika, protože  

 • tečkování zvládne opravdu každý, i vy :)
  k tečkování není třeba žádný malířský ani umělecký talent. Tečkované obrázky zvládne opravdu každý, i ten, kdo má problémy nakreslit hranaté prasátko :)
 • báječně si při ní odpočinete
  je skvělé vzít do ruky štětec nebo jiný nástroj a klást jednu tečku vedle druhé, vzniknout tak nádherné obrazce, a v duši zavládne klid

Chcete se také naučit tuto jednoduchou techniku? 

Chcete si odpočinout a vytvořit své vlastní originální obrazy? 

Chcete se, i když jen virtuálně setkat s dalšími podobně naladěnými lidmi?  

Neváhejte a přihlaste se do tečkovacího klubu

Tečkováním si jednoduše vytvoříte i obrázky, např. podobné těmto v galerii

Co k tečkování potřebujte?

 • Plátna, kamínky, papír, čtvrtky
  tečkovat můžete na obyčejný papír nebo čtvrtku, nebo také na plátno. Já používám i desky. V online kurzu Vám ukáži na co tečkuji já. Doporučím, kde objednat kvalitní plátna, desky.

Tečkovadla

Z živých kurzů si mí účastníci vždy odnesli tečkovadla, nářadí na manikůrů a sadu bambusových háčků, které k tečkování používám. Několik sad si můžete ještě zakoupit ode mne.

Objednat si spolu s kurzem.

Doporučím Vám, kde si tečkovadla objednat.

 • Barvy
  Maluji a tečkuji akrylovými barvami. Vyzkoušela jsem jich mnoho. Na kurzu Vám doporučím, které barvy se mi osvědčily. Poradím, kde objednat.

Přihlaste se na kurz, pokud 

 • se chcete naučit něco nového, tuto jednoduchou techniku
 • Chcete tvořit, i když si o sobě myslíte, že neumíte malovat
 • Chcete si odpočinout
 • Chcete vytvořit vlastní a originální díla a dárky

Kdy a kde se kurz koná? 

 • Kdy se kurz koná?
  společně v klubu začneme setkávat 4.5.2020. Společně budeme tvořit v klubu dalších10 týdnů. Do klubu se ale můžete připojit kdykoliv. Po přihlášení získáte přístup do klubu se všemi videi a záznamy ze společného tvoření.
 • Kde se kurz koná?
  Kurz se koná v pohodlí Vašeho domova. Potřebujete pouze Váš počítač nebo telefon. Papír nebo plátno, barvy, tečkovadla a chuť tvořit.
 • Jaká je cena klubu?
  Celková cena za přístup do klubu, i do uzavřené facebook supiny je 490Kč.
 • Proč je cena kurzu taková?
  Tato cena je zavádějící, už nikdy nezískáte kurz ode mne za tuto cenu :). Chci, aby se lidé scházeli, i když jen virtuálně i nyní a společně tvořili. Soustředili se na něco pozitivního. Za tuto cenu získáte přístup do členské sekce online kurzu a minimálně deset setkání v uzavřené facebook skupině, 10 návodů na tečkované obrazy, obrázky, kamínky.
 • Potřebuji ještě něco dalšího k tečkování?
  Ano, k tečkování doporučuji akrylové barvy, tečkovadla a čtvrtky, plátna nebo desky, na které tečkujete.
 • Kde zakoupit potřeby k tečkování?
  Omezené množstí tečkovadel (sada bambusových háčků a tečekovadla na nehty) mám k dispozici a můžete si je objednat spolu s členstvím v klubu. V online kurzu Vám také poradím, kde materiál a barvy nakupuji já.

Co o kurzu říkají účastníci? Účastníci kurzu "naživo". 

Děkuji moc za včerejší krásné tvořivé dopoledne. Jsem nesmírně ráda, že jsme se sešli, tvoření si užili. Vždycky děkuji, že se setkávám s tolika zajímavými a inspirativními lidmi, např. při učení a včera při tvoření to bylo úplně stejné. Je zajímavé, že stejnou „metodou" vzniknou pokaždé jiná díla.
Já, po jednom z proběhlých kurzů
Milá Jani, děkuji za krásné dopoledne v sobotu. Jsem moc ráda, že jsem našla někoho, kdo tvoří podobně jako já, i když tolik jako ty jsem ještě nevytvořila. Malovat neumím, ale techniky jsou pro mne velkým relaxem. Já jsem na kurzu byla spokojená moc. Sešla se skupina stejně naladěných lidí a o tom to je, co lidi spojuje.
Stáňa, účastnice kurzu
Milá Jano, v sobotu na kurzu to bylo super, moc se mi to líbilo a líbí! Byla jsem už na jednom kurzu malování, ale bylo to o něčem jiném. Malovat - to jsem bohužel darem nedostala, ale tahle metoda - to zvládnu a jsem nadšená, Nicméně jsem se dívala na svoje minulé "kresby" a uvědomila jsem si, že tam mám většinou spoustu koleček a puntíků!!!😀. Tak tohle je asi ta správná TEČKA. A úžasné soustředění a tím i meditace. A potěšení Takže ještě jednou díky - jsem ta nejstarší účastnice kurzu, ale nadšená! Krásný den Helena Sobotková
Ahoj Jani, ještě nemám nakoupeno dostatečné množství barev, ale už jsem to nevydržela a musela jsem něco "vytvořit". Výsledek posílám v příloze. Koupila jsem si matný lak a není to ono, s tím lesklým to vypadá lépe. A nebo jsem to špatně nastříkala.:-) Ty mé tečky ještě zdaleka nejsou takové, jaké by měly být, možná ani nikdy nebudou, ale to nevadí, opět jsem zažila pár hodin radosti a to je to hlavní, tedy alespoň pro mne.:-) Ještě jednou děkuji, žes mi ukázala jak na to a přeji krásné a tvůrčí dny, Jana.
Já dodávám, že obrázek je nádherný, a za tyto obrázky i dopisy jsem nesmírně ráda :)
Děkuji za dnešní krásný kurz technikou dot painting u Jana San. Obraz se povedl, nádherně jsem si u toho odpočinula a mě myšlenky a soustředění bylo jen na kladení teček jedné vedle druhé.
Magda Břízová
Málokdy jsem spokojená s tím, co sama rukama vytvořím 😏, ale dnes mám fakt radost. Krásně strávený čas na kurzu dot painting, aneb tečkování u Jany. Za světla je obraz ještě hezčí 😍. Jdu mu u nás doma najít místo ❤️. Děkuji Jana San, moc jsme si to s Naty užily a vidím že moji éru lapačů snů teď vystřídají tečkované obrazy 😀. Začalo to před pár lety korálky díky Gabriela, pak jsem chvíli jela na kytičkách z organzy jako brož, na čelenku atd, pak malování na tašky a po nich zmíněné lapače. Příští meta je drhání aneb macramé 😍. Dělá mi to velkou radost a vidím jak se dají posouvat ty hranice toho, že jsme nebo nejsme na něco šikovní a někdo nám to vtloukl do hlavy 🙄. Navíc se tak učím, že perfektní to být nemusí a taky není, ale dělá mi to radost a o to tu jde 🤩
Štěpánka Čápová

Vaše dotazy

Je kurz i pro děti?

Já sama mám dvě děti. Starší syn, kterému je nyní 15 nikdy netečkoval. Mladší syn, kterému je nyní deset let, se mnou tečkuje rád. Záleží tedy více na tom, jestli máte doma dítko, které je tvořivé, které rádo tvoří. Pokud se na kurz přihlásíte i s dítětem, napište mi prosím soukromou zprávu a věk dítěte.

Neumím vůbec kreslit, nemám fantazii. Mohu se přesto přihlásit na kurz?

Ano. Přihlaste se na kurz. To, že neumíte kreslit vůbec nevadí. Tečkování je jak pro ty, kteří jsou tvořiví, tak pro úplné laiky. Na kurzu si ukážeme techniku, druhy tečkování a můžete potom tečkovat i s pomocí předlohy, nebo Vám poradím, pomohu.
Online kurz tečkovaná mandala
 • Chcete se na něco zeptat?
 • Není vám něco jasné?
 • Chcete se poradit?
 • Chcete uspořádat kurz u Vás doma, ve škole, družině, v rodinném centru?
 • Chcete team building ve Vaší firmě? 

Pište mi na e-mail j.san@post.cz, jsem tu pro vás! 

Jana Šandová