Dáváte si novoroční předsevzetí?

Doufám, že jste prožili krásné Vánoční svátky.

 

Říká se, že začátek nového roku je ideální start k dávání si předsevzetí. Když se ptám mých přátel nebo studentů, většina si žádná předsevzetí nedává, protože má zkušenost s tím, že kdysi chtěli začít hubnout, méně pracovat, více pracovat, učit se hrát na hudební nástroj nebo se už konečně naučit jazyk. (Je pravda, že v lednu se mi vždy hlásí mnoho nových studentů :). Ale nepovedlo se jim to, a tak už raději žádná předsevzetí.

 

To je škoda.

 

Já mám předvánoční a vánoční čas ráda. Před Vánoci mnoho mých studentů musí vše stihnout a pracuje tak intenzivně, že ruší své hodiny.

 

Já mám tedy víc času na sebe a více času tvořit materiály. (čas jen pro sebe je pro mne skvělý dárek a užívám si ho)

 

A co jsem udělala s časem pro tvorbu materiálů? Chtěla jsem, aby se mí studenti naučili správně tvořit základní anglické časy, aby měli dostatek cvičení, na jejich procvičení na jednom místě, aby měli možnost si překládat tam a zpět. Chci, aby až studenti začnou mluvit, nemuseli dlouze přemýšlet, jak se zeptat, jak rychle odpovědět. Já se učím pravidelným opakováním a praktickým užíváním jazyka. To stejné platí i pro vás. Proto jsem vytvořila Cvičebnici pro základní anglické časy, spolu s jazykovými kartičkami je to opravdu skvělý pomocník, jak se naučit automaticky čas používat.

 

Materiálů, které jsem vytvořila je na mých stránkách hodně. Studenti si je mohou koupit jednotlivě, ale nově jsem také vytvořila komplet úplně všech materiálů. Kdo se chce učit gramatiku, anglické fráze, hrát dialogy, má možnost získat vše jako jeden komplet.

 

A co moje předsevzetí? Cíle? Já si je dávám a ráda. Nemusí to být na začátku roku, prostě se ráda učím, zkouším nové věci. I díky tomu vlastně vznikly mé stránky a materiály pro vás. Konec roku je skvělý, protože mám čas a prostor, mohu se podívat zpět a zhodnotit rok předešlý, zasnít se a rozhodnout se, jaký bude ten rok nadcházející.

 

Tento rok bych chtěla inspirovat své studenty, vás. Chci, aby jste si uvědomili, že se nemusíte učit intenzivně mnoho hodin týdně, stačí PRAVIDELNĚ. Nově na facebookových stránkách vždy ráno v 7.30 najdete jednu gramatickou otázku. Témata jsou vždy několik dní podobná, takže se učíte opakováním stále stejného, je to dril, ale takový přátelský :). Na facebooku naleznete i zajímavá slovíčka, fráze, rady tipy.

Univerzální konverzační témata pro výuku jazyků jsou fajn. Ale nyní zpracovávám tato témata pouze pro anglický jazyk. Pokud vše klapne, nechám je nahrát i rodilým mluvčím.

Já osobně bych si v tomto roce ráda, už konečně :), udělala zkoušku z francouzštiny, a v létě se podívala do Francie. Chci se učit francouzštinu ve Francii.

A co vy? Máte nějaké plány, radosti, které si chystáte splnit? Přeji Vám ať se splní, ať je pro vás nový rok pohodový, mnoho zdraví a úspěchů, nejen těch studijních.

 

Take care :)

 

Jana Šandová
Lektorka jazyků. Miluji výuku a učení se jazyků. Ráda znalosti, které jsem jako učitel i student získala předávám ostatním, tak aby se i oni mohli efektivně učit. Můj příběh si přečtěte zde >> Autorka eBooků: 15+5 tipů jak se učit jazyky>> Myšlenkové mapy při výuce jazyků>> Angličtina nejen nacesty - více než 500 anglických frází nejen na cesty>>
Komentáře
  • Stáhněte si anglické drilovací kartičky zdarma

  • Drilovací kartičky zdarma

    Naučte se přítomný čas prostý v anglickém jazyce pomocí drilovacích kartiček

  • Připojte se na Facebook
  • Nejoblíbenější příspěvky
  • Rubriky
  • Stáhněte si eBook zdarma

  • Váš eBook zdarma